Gömeç nerede - Gömeç hakkında bilgi - Gömeç Sahili

Gömeç nerede - Gömeç hakkında bilgi - Gömeç Sahili

Balıkesir Gömeç nerede Gömeç hakkında bilgi Gömeç’e nasıl gidebilirim

Gömeç Balıkesir’in küçük ve güney ilçelerinden biridir. Çanakkale İzmir yolu üzerinde bulunan Gömeç Balıkesir merkeze 120 kilometre İzmir'e 170 kilometre mesafede. Ayvalık ve Burhaniye arasında yer almaktadır. Köyleri ile beraber 15000 nüfusa sahip olan Gömeç başlıca gelir kaynağı zeytincilik ve çiftçilik dir.                Ayvalık ve Burhaniye ye yakın olmasıyla Her geçen gün daha da turistik bir Merkez haline gelmekte olan Gömeç adını arıların bal yaptığı petekten almaktadır. Gömeç sahilinde birçok kooperatif ve yazlık Siteler bulunmaktadır Gömeç halkı Balkan Savaşı ile beraber Saraybosna ve Balkanlardan gelen Boşnaklar yerleştirilmiştir Ayvalık'a 12 kilometre Burhaniye'ye 20 kilometre mesafededir Gömeç’in beldelerinden olan Karaağaç ve sahili de birçok turistik buraya çekmektedir.  

               

                Gömeç son 3 senedir yoğun bir yapılanma içinde yer almaktadır. Küçük bir ilçe olması ile her geçen gün daha da gelişen ve büyüyen bir ilçe haline gelmektedir. İstanbul Ankara ve Bursa'dan yoğun talep gören Gömeç doğası ve sahili ile yaz kış yaşayabileceğiniz huzurlu bir ortam sağlamaktadır. Hayat Gömeç uygun ve yavaş akmaktadır bu yüzden daha çok emekli kitlenin Emekli olduktan sonra tercih ettiği noktalar arasındadır.

Gömeç Merkez ve çevresinde yeni yapılaşma ile büyük bir değişim meydana geldi. Gelen ve yerleşen kitle daha çok yaz kış yaşamaya ve büyük şehirden uzaklaşmak isteyen insanlar bulunmakta aynı zamanda Ayvalık ve Burhaniye’deki ev fiyatlarının birden yükselmesi bu bölgeleri ucuz hale getirdi. Ayvalık yalnızca 10 kilometre mesafede bulunması ve Ulaşım rahatlığı olması dövmeci Ayvalıklı için dahi yerleşim yeri haline geldi.  Ayvalık'taki Emlak fiyatlarının artışı Gömeç Altınova gibi yerleşim yerlerini daha Gözde hale getirdi yapılan yapıların Son derece güzel rahat ve modern olmasıyla yaşam kalitesi daha da arttı. Önümüzdeki birkaç sene içinde doğalgazın gelmesi Gömeç’in daha da rahat bir yaşama kavuşacağı anlamına gelmekte. Yapılan yatırımında daha kazançlı olacağı bir alan haline gelmekte sahili ve Gömeç Port projeleri buraya olan ilgiyi de arttırmakta. Bölgedeki en değerli yatırım merkezlerinden biri haline gelmekte.

Gömeç satılık daireler

Gömeç satılık arsa

Gömeç satılık zeytinlik

Gömeç satılık yazlık

 Gömeç satılık tarla

Gömeç satılık ev 

hazır emlak sitesi