Ayvalık a Yerleşmek Ayvalıkta Yaşamak

Ayvalık a Yerleşmek Ayvalıkta Yaşamak

Ayvalık a yerleşmek  Ayvalıkta  yaşamak Ayvalık Nerede

yaşadığınız çevreden sıkılıp bir yeni hayata adım atmak son yıllarda ege kıyıları çok tercih nedeni. insanlarda  büyük şehirlerin kaosundan, şehir gürültüsünden , kalabalıktan kurtulup daha küçük kasaba ve ilçelerde yaşama başlamak çocuklarını bu çevrede büyütmek , kafa dinleyebileceğim , doğayla baş başa  daha sorunsuz bir hayata adım atmak istiyor.

güzel ama  nereye.?  nasıl.? ne zaman.?

yaşadığınız çevreyi geride bırakıp gelmek kolay  değil . o çevrenin size ve aileniz kattığı artı ve eksilerini değerlendirip, size bu kararı verdiren nedenleri düşünmek buna kendinizi ve ailenizi hazırlamanız gerekli  olduğunu bilmelisiniz. en başta bir yere gitmek  sorusu ve  Ayvalık

Ayvalık’ta hayat

Ayvalık emekli kişiler için Ege ’nin en güzel ilçelerinden biridir . doğası ,denizi zeytin ağaçları evet o hayal edilen  konutu da bulduktan sonra  sorunsuz yaşanacak bir kenttir.  Ayvalık’ta en pahalı gider konut ve barınma gideridir. bu sorunu çözdükten sonra 1500 tl gibi bir para standart olarak sizi bu kente rahat rahat yaşatacaktır .(extra giderlere girmezsek) bu 2kişilik bir emekli aile için geçerli aşağı yukarı. çocuklarınız varsa da bu miktar daha da yükselmekte

Ayvalık’ta okullar

İlkokuldan üniversiteye kadar birçok okul bulunmakta ve ayrı yeten özel kolejde bulunmakta. ulaşım sorunu olmayan bir kent her noktasına ve gecenin on ikisine kadar belediye hizmet vermektedir.  Cunda adası ,SarımsaklıKüçükköy ve Altınova’sı ile   eğitim sorunu yaşanmamaktadır. Ayvalık’ın köylerinde taşımalı eğitim verilmektedir. yaz  aylarında çocuklarınızı verebileceğiniz çeşitli kurslar bulunmakta resim, atletizm , yelken, yüzme,heykel, futbol daha bir çok sanat ve spor dalında çocuklarınızın gelişimini olumlu yönden etkileyecek kurs bulunmakta. ve gerçekten de milli takım seviyesine çıkan sporcu yetiştirmekte.

Ayvalık’ın Pazarı

Doğası  bir harika olan köyler geçim kaynağı başta zeytin ve zeytin yağı , çiftçilik , hayvancılık olup Ayvalık ’ın pazarını güzelleştiren gıda fiyatlarını düşüren bir unsur olmaktadır.  Ayvalık merkezde perşembe günleri doğal ve kendi  yetiştirdikleri ürünleri Ayvalık ’ta satışa sunarlar Sarımsaklı salı pazarı, çarşamba cunda adası ve Altınova, perşembe Ayvalık merkez, pazar günü Ali Çetinlaya, mahallelerinde pazar kurulmakta.

Ayvalık ta nerede konut edinilmeli yada Ayvalık bana uygun semtler nereleri sorusuna geldi sıra

Ayvalık merkezi  sit alanı olduğu için bir çok tarihi bina nedeni ile katlı yapılara izin verilmemektedir . evlerin bir kısmı restore edilmiş veya tadilat görmüş konutlardır . Ayvalık merkezde kiralar daha ucuzdur. 

Ali Çetinkaya ve 150 Evler mahalleleri  apartman kültürünün olduğu   okullara daha yakın AVM ve marketlerin çok olduğu semtleri dir bu yüzen  kiraları da Ayvalık merkeze  göre daha yüksektir.

sefa çamlık ve cunda adası(ali bey adası ) eşsiz doğası ve fazla yüksek kata izin verilmemesi konut sayısı az olması ve daha çok müstakil villalar dan oluşan bu semtler    kiraları en yüksek semtleri dir.

Ayvalık ’a yerleşmek isteyenler için 

 İş hayatının monotonluğundan sıkılıp Ayvalık'a yerleşmek; rahat, huzurlu ve yavaş bir hayat sürmek isteyenler için Ayvalık'a yerleşilse ne yapılır?' 


  

Yapılan araştırmalara göre her 3 çalışandan 2'si Ayvalık'a yerleşip mekan açmak, olmadı Instagram üzerinden bir şeyler satıp denize karşı hayatının geri kalanını huzurlu bir şekilde tamamlamanın hayallerini kuruyor. Biz de Ayvalık'a yerleşmek isteyenler için hangi işlerde çalışma fırsatları olduğunu listeledik. 

Ayvalık’ta Hangi İşlerde Çalışılabilir?

Barmen yapabilirsiniz

Turizm merkezlerinde en çok rağbet edilen ve eğlencesi bol mesleklerden biridir. Hem böylece gecenizi eğlenceyle geçirerek gündüzlerinizi de kumsalda değerlendirebilirsiniz.Tur Operasyon Görevlisi yapabilirsiniz

Ayvalık'ta Denizden, güneşten uzak kalamayanlardansanız tatil yerlerinde en eğlenceli işlerden biri tur operasyon görevlisi olarak çalışmak olsa gerek. Sürekli denizin üzerinde, teknedeki turistlerle keyifli sohbetler, doğal yollardan yavaş yavaş bronzlaşma imkanı, aradaki kaçamaklarla çalışırken yüzme keyfi… Daha ne istenir ki Otel Görevlisi yapabilirsiniz

Ayvalık sarımsaklı ve cunda Otellerde çok çeşitli alanlarda çalışabilirsiniz. Resepsiyonist olarak çalışabilir masanın ardında rahat olabilirsiniz. Ya da garson, temizlik elemanı, yemek bölümünde görevli gibi birçok tercih edebileceğiniz alanlar mevcut.


Mağaza Satış Danışmanı

İkili iletişimde sıkıntılarınız olmadığına inanıyorsanız, Ayvalık'a yeni açılan mağazalarda satış danışmanı olarak da çalışmayı tercih edebilirsiniz. Ya da Ayvalık’ta bol bol karşılaşacağınız mağaza türlerinden biri olan zeytinyağı mağazalarını da tercih edebilirsiniz.Garson yapabilirsiniz

Ayvalık 'ta çok sayıda bulunan Cafe ve  restoranlarda garson olarak çalışabilirsiniz. Hem kalabalığa ve sıcağa nazaran daha sakin ve dışarıya göre ılımlı bir havada çalışma imkanı bulabilirsiniz.


Seyyar Satıcı yapabilirsiniz

Ayvalık'ta Seyyar satıcı deyip geçmeyin, yaz aylarında en çok kazanan çalışanlar onlardır. Kumsalda satılan dondurmalar, simitler; insanların imdadına koşan ihtiyaçlardır. Özellikle Ayvalık’ın çarşı kısımlarında toka/bilezik/süs eşyaları turistler tarafından en çok sevilen ürünler arasında yer alıyor. Bu nedenle 'ben koşuşturmaca ya gelemem' derseniz, gündüz vakitlerinizi denize ayırmanıza fırsat tanıyacak akşama doğru çarşıda eşyalarınızı satabileceğiniz bu işi tercih edebilirsiniz.Daha büyük hayallerle yola çıkanlar için

Ayvalık’ta Nasıl İş Kurulur?

Ayvalık'ta Küçük mekanları işletmede en çok zevk alınacak ve çalışmaktan mutlu olunacak kısım pastane olsa gerek. Dekorların şirin renklerinden çıkmak istemeyeceğiniz ve minik pastaları gördükçe kilonuzu dert etmeyeceğiniz bu pastane işletmesi için ortalama girişim maliyeti 300.000 Türk Lirası civarında.

Ayvalık'ta Daha samimi ortamları tercih edenlerdenseniz, yeşilliklere ve açık ortamları da özlediyseniz, size tavsiyemiz çay bahçeleri. Yeşilliklerle iç içe, deniz manzaralı bir çalışma ortamından daha güzeli ne olabilir ki? Ayvalık’ta bir çay bahçesi açma niyetindeyseniz karşılamak zorunda olduğunuz ortalama maliyet ise 70.000 Türk Lirası dolaylarında olacaktır. 

Ayvalık'ta diğer bir zevkli işletme ise gençlerin uğrak yeri olan cafeler. Rengarenk puflar la veya farklı dekorlarıyla ilgi çeken cafeler gençlerle de eğlenceli bir havaya bürünüyor. Ayvalık’ta açacağınız bir cafe'nin ortalama maliyeti ise, denize yakın işlek yerlerde 700.000 ’e kadar çıkarken, daha mütevazı yerler 100.000 Türk Lirası civarında.Daha resmi sayılabilecek ve daha saygın bir diğer işletme ise, restoranlar. Denize nazır, şık dekorlarıyla açacağınız bir restoranın maliyeti ortalama 200.000 Türk Lirası. 

Ayvalık'ta Otel , Butik otel veya Pansiyon açmak veya işletmesini devralmak 

Hizmet sektöründe yer alıp hayatı biraz daha yavaş yaşayayım diyenlerdenseniz  önerilerden bir Ayvalıkta kiralık pansiyon ve Ayvalıkta kiralık butik otellerde olabilir küçük az odaya sahip şirin deniz gören bir butik otel neden olmasın bunun maliyeti biraz farklı da olsa  sizi yaz kış rahat bir gelir ortamı yaratacaktır.

Ayvalıkta net gelir elde etmenin diğer yolu  Ayvalıkta yapılmayan işleri bulup keşfetmek örnek olarak Ayvalıkta tavuk çiftliği  , Ayvalıkta ünlü markaların franchising yoluyla getire bilirsiniz starbucks , mc donalds , burger king ,  gibi firmalar hala ayvalık merkezde mevcut değil tabi bunların hepsi sermaye gerektiren şeylerdir.   

Ayvalıkta Kiralık Konut Fiyatları       

Ayvalık Günlük Kiralık Konutlar

Ayvalık Satılık Konut Fiyatları          

Ayvalık Günlük Kiralık Yazlıklar 

Ayvalık Satılık Yazlık Fiyatları                      

hazır emlak sitesi