Emlak siteleri , Emlak ilan portalları

Emlak siteleri , Emlak ilan portalları

Emlak siteleri ve Emlak ilan portalları                                            01/07/2020

Ülkemizde bulunan Emlak siteleri ve Emlak portalları çok çeşitli ve farklı ilan olanakları ile emlakçılara ve emlak ilani veren kullanıcılara hizmet vermektedir.   Emlak siteleri ve emlak ilan portalları ilan yayın kurumları bulunmaktadır. Bunlar yayın politikaları ve hukuki kurallar ile site ve emlak portalları tarafından belirlenmekte. Emlak siteleri ve ilan portallarının birçoğu holdinglerin bünyesinde birçoğu da basın yayın kanallarının elinde bulunurlar. Emlak sektörü tanıtım ile eş zamanlı yürütülen bir sektör haline gelmiştir emlak sektöründe tanıtımını ve emlak ilanlarını çeşitli portallar ve Emlak siteleri aracılığıyla kullanıcıya en doğru bilgiyi ulaştırmak adına en hızlı sonucu alabilecek şekilde yapılmaktadır. Bir çok Emlak Portalı ve emlak sitesinin bulunduğu ülkemizde her emlakçının kendisine ve ismine özel web sitesi bulunmakta ayriyeten emlak portallarında  Emlak sitelerinde üyelikleri bulunmaktadır. Hatta zorunlu bir hal almış durumdadır. Bunun ticari bir hale dönüşmesi ile son 10 yıldır Emlak sektöründe ve Emlak siteleri arasında büyük rekabet başlamıştır. Emlakçılar portallar aracılığıyla ve Emlak siteleri aracılığıyla müşterilerine daha kolay ve çabuk ulaşır hale gelmişlerdir.

 Emlak sitesi nasıl olmalı

1-Emlak sitesi kolay anlaşılır ve kullanımı kolay olan basit ve hızlı çalışan bir site olması birinci önceliktir hem kullanan açısından ilan eklerken kolay olmalı Hem de müşteri aradığı Emlak ilanını kolaylıkla bulabilmelidir. Ülkemizde bulunan  portal ve siteler kendilerini sürekli yapısal olarak yenilemekte geliştirmek üzerine çalışmaktadır. Portallar çoğaldıkça birbirleri arasındaki çeşitli farklılıklar da emlakçılar arasında tercih nedeni olmaktadır her emlakçının neredeyse kendine ait özel bir web sitesi de bulunmaktadır Emlak sitelerinin yetersiz kaldığı konularda kendi web sitesinden sunum ve müşteri potansiyeli yaratmaktadır.

2-Emlak siteleri arama motorlarına uygun olmalı ve arama motorlarında üst sırada yer alabilmelidir günümüz koşullarda arama motoru dostu olarak da adlandırılan kurallara uyularak oluşturulmalıdır.


3-Emlak siteleri cep telefonu ve tablet ler için uyumlu olmalı müşteri bu kanallar aracılığıyla da emlak sitesi ne rahatlıkla ulaşabilmenin istediği ilanı masa üstünde imiş gibi kolaylıkla bulabilmelidir.


4-Emlak siteleri çeşitli kanallar aracılığıyla Reklamını yapıyor olmalı ve müşteriyi kendilerine çekebilmelidir. Emlak siteleri yeni teknolojileri araştırıp bu teknolojiler aracılığıyla müşterilerine daha kolay yanıt yaratabilecek durumda olunmalıdır. Örneğin harita ile konum sunabilmeli hatta cadde ve Sokağı fotoğraflanmalı. Emlak sektöründe verdiğiniz ilanı müşteriye en doğru ve net şekilde ile bilmeli müşteri ilgilendiği ilanla daha açık konumlar sunmalıdır.

Emlak sektöründe Pazar internet ortamında gelişmekte ve neredeyse pazarımızın %80 internet ortamından gelmekte veya müşteriler bizi internet ten  bulmakta bunun için bizim büyük bir önem vermemiz gerektiğini unutmamalı ve biz emlakçılar olarak internet'i daha aktif kullanabilmeliyiz.  

Emlak ilanlarınızı http://www.emlakkale.com adresinden üye olarak  paylaşabilirsiniz

hazır emlak sitesi