Günlük Kiralık Konutları Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

Günlük Kiralık Konutları Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

Günlük Kiralık Konutları Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli 

Merhabalar tatile çıkarken rahat ve huzurlu bir tatil yapacağınızı düşünerek hayalinizdeki olduğunuz günlük kiralık daire villa ya da havuzlu olarak görüp beğendiğiniz son derece lüks Avrupayi yapıların hayalini kurarak bir arayış içine girersiniz. Tatil yaklaştıkça erken rezervasyon imkanlarından azalmasın ailenin kalabalık olmasın hatta birkaç aile birleşim tatili daha da ucuza getirmek gibi imkanlarım peşine düşersiniz. Tabii bunu düşünen dolandırıcılar birçok siteye gerçekten olmayan havuzlu villalar ya da çok şık dairelerin resimlerini koyarak Bunlar Sanki o kişiye aitmiş gibi ilan verebilmektedir. Üzücü olan Bizler gibi bu işten dürüstçe para kazanmak isteyen, Güvenlik güçlerine bildirimlerini hazırlayıp ve gerekli şartları sağlayıp vergisini de ödedikten sonra kazanmayı Hayal ettiğimiz paranın bu dolandırıcılar tarafından karalanmasını istemiyoruz. Bu yüzden böyle bir yazı yazıp tatile çıkmayı planlayan insanların da dolandırılmasını engellemek ya da daha bilinçli tercih yapmasını sağlamak adına bunları yazıyorum.

Tatile çıkmak istediğiniz konut veya villanın aşağı yukarı fiyatının kiraya verilebilmesi için mantıklı bir rakamda olması gerektiğini düşünüp acaba bu ev benim olsa ben kiraya verir miyim yada benim olsa ben kaça veririm ilk önce bu soruyu kendimize sormalıyız.

Tatil yapmak istediğimiz ve beğendiğimiz evi seçtikten sonra hiçbir şekilde mal sahibi veya emlakçının kredi kart numarasına herhangi bir ücret kaparo veya ön ödeme yapmamalıyız Çünkü kredi kart numarasından yapılan ödemeler şahsın kendi ödemesi olarak kabul edilmektedir yani sizin yatırdığınız paranın hiçbir anlamı olmaz bu yüzden şirketin veya şahsın IBAN veya hesap numarasına havale yapılmalıdır.

Evin konum olarak uydu fotoğrafını veya konumunu muhakkak öğrenin denize olan veya merkezi olan mesafeyi bilmeniz önemlidir söylenen ile Resim arasındaki konumları iyi değerlendirin.

En önemlisi büyük portalların  günlük kiralık evlerin sadece resmi kuruluşlar ve resmi emlak ofisleri tarafından yüklenmesi bu tür dolandırıcılıkların bence % 80'ini bitirecektir.

Birçok tatilci tatile çıkmadan önce büyük Emlak sitelerini ziyaret ederek günlük kiralık ilanlara bakıyor ve bu işi sahibinden bulup daha ucuza getirebileceğini düşünürken dolandırılıyor muhakkak günlük kiralık ev tutarken dikkat edilmesi gereken şey bir emlak ofisi veya kuruluş tarafından pazarlanmasıdır hiç bir kuruluş veya emlak ofisi müşterisini çok ufak meblağlar için ismini ve firma adını lekelemek istemez. Bu yüzdendir daha güvenli ve ileride karşılaşabileceğiniz bir sürü sorunun karşınızdaki muhatabı olarak bu insanlar yer alması sizin avantajınızadır. 

TATİL EMLAK OLARAK İYİ TATİLLER DİLERİZ 

hazır emlak sitesi