Cunda Köprüsü İnşaatı Başladı

Cunda Köprüsü İnşaatı Başladı

Sağlıklı Kentler Birliği programı

Sağlıklı Kentler Birliğiprogramı kapsamında Ayvalık gezisine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye BaşkanıAhmet Edip Uğur, ihalesi yapılan ‘Taş Köprü’de çalışmaların 4Haziran’dabaşlayacağını söyledi

Balıkesir ve BursaBüyükşehir belediyeleri öncülüğünde düzenlenen "Sağlıklı KentlerBirliği" tarafından hazırlanan "Fiziksel Aktivite ve AktifYaşam" konusunun ele alındığı konferans Ayvalık'ta yapıldı. Programçerçevesinde düzenlenen Ayvalık gezisine katılan Balıkesir Büyükşehir BelediyeBaşkanı Ahmet Edip Uğur, Ayvalık için hazırladıkları enönemli projelerden biri olan Cunda Köprüsü projesinde temelin, 4 HaziranCumartesi günü atılacağının müjdesini verdi.
Tekne gezisi yaptılar

Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı RecepAltepe, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte birçok belediyebaşkanı, meclis üyeleri, koordinatörler ve uzmanların yanı sıra AK PartiBalıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, il yöneticileri, Ayvalık İlçe Başkanı HakanKayaalp ve ilçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu Ayvalık gezisi, ÖzgünZeytinyağı Fabrikası'da, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sucu'nun verdiğisunumla başladı. Daha sonra Başkan Uğur'un ev sahipliğinde, konuk heyete ŞeytanSofrası, Cunda Adası ve Sarımsaklı plajları kiralanan birgezi teknesiyle gezdirildi.


Körfezde akıntı artacak

Gezi sırasında soruları yanıtlayan Başkan Uğur, temiz bir Ayvalık için Ayvalıkile Cunda Adası arasında bulunan Lale Adası'na 120 metre genişliğinde bir kanalyaptıklarını söyledi. Bu kanalın üstünden köprüyle geçileceğini ifade edenUğur, "Şu anda mevcut yol 14 metre. Bizim hayata geçireceğimiz köprü ise20 metre genişliğinde ve üzerinde üç ayrı yol var. Köprünün sağında ve solundayürüyüş ve bisiklet yolları olacak. Kanal ile Ayvalık körfezine akıntıyısağlayacak, gel-gitlerle, rüzgarın etkisiyle, poyraz estiğinde dışarıya, lodosestiğinde içeriye akıntı sağlanacak. Kokmayan bir Ayvalık körfezi için 4Haziran Cumartesi günü inşallah temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Bu yıliçerisinde Ayvalıklılarla birlikte köprüden geçeceğiz" dedi.
Halk ismini 'Gönül Köprüsü' koydu

Ayvalık halkının "gönül köprüsü" ismini verdiği bölgede yapılacakköprünün internet aracılığıyla yaptıkları anket sonrasında modelininbelirlendiğini anlatan Uğur, "Gönül yolu üzerinde planladığımız köprü içinüç ayrı projeyi, 'Ayvalık köprüsünü seçiyor 'başlıklı anket ile internetüzerinden Ayvalık halkının beğenisine sunduk. Anketin sonunda halkımız 3.alternatif olan Taş Köprü' yü istedi. Biz de işini halesini yaptık. İhaleyikazanan şirketin köprü için şantiyesini kurmasına yardımcı olduk. İnşallahcumartesi günü köprünün temelini atarak 'Bismillah 'diyeceğiz" dedi.
Sarımsaklı plajları yeniden düzenleniyor

Uğur, sadece Ayvalık'ın ve Balıkesir'in değil, Türkiye'nin en önemli turizmmerkezlerinden biri olan Sarımsaklı plajlarında 17kilometrelik kumsalıtemizlemek için de çalışmalar başlattıklarını belirtti. Sarımsaklı kumsalındakiçöplerin alınması için yeni bir ihale açtıklarını belirten Uğur,"Sarımsaklı'nın yanı sıra Balıkesir genelindeki tüm sahillerde tuvalet,soyunma odaları, duşlar ve büfeler en kısa zamanda faaliyete geçirilecek. Bununiçin ihaleleri tamamladık. Yer tespitlerini yapıp sahillerimizi yazahazırlayacağız" diye konuştu

hazır emlak sitesi