Ayvalık Sarımsaklı da yazlık konut ve villaların fiyatları

Ayvalık Sarımsaklı da yazlık konut ve villaların fiyatları

Ayvalık Sarımsaklı da yazlık konut ve villaların fiyatları

Ayvalık Sarımsaklı ve Küçükköy de yazlık ve villaların fiyatları çeşitli kriterlere göre ve çevresindeki proje ve yapılanmalardan fiyat olarak etkilenmektedir. Her zaman çevre belirleyici etken olmamakla beraber konumu mimari tasarımı ve yapım tarihide etkende olmak ta .

Ayvalık Sarımsaklı ve Küçükköy de satılık yazlıklar villa ve arsalar

Ayvalık sarımsaklı sahili  70’li yıllarda turizmle tanışmaya başladı, eşsiz kumsal ve denizi insanları ilgisini buraya çekmeye yetti . Ve apartmanların çoğalması ile emlak piyasası oluşmaya başladı. Sarımsaklıda apartmanların birçoğu 80 ‘li yıllarda yapılmıştır.Site ve kooperatif kurulması ile insanlar daha kolay ve makul koşullarda sarımsaklıya yatırım yapma imkanı bulmuşlardır. Son yıllarda villalar ve müstakil konutların daha çok oluşması ile farklı mimarı ve lüks konutlar çoğalmakta .Sarımsaklı ve Küçükköy 2 senedir büyük problemlerinin halledilmesi ve Küçükköyün merkezinde başlatılan Alaçatı projesi Sarımsaklı ve Küçükköyün çehresini değiştirmekte sarımsaklı da kentsel dönüşüm projeleri ile  değerini hızla artırmakta ve 10 yıl içinde çok büyük projelerin eşiğinde olan Sarımsaklı ve Küçükköy değeri katlanarak artacaktır.  Örneğin sarımsaklı kanal projesi bölgeye çok değer katacak sarımsaklı kanal projesini tatilemlak.net sitesinde daha detaylı bulabilirsiniz. Badavut sahillerinin askeri sit alanından çıkarılması söz konusu sarımsaklının en güzel plajına sahip olan Badavut 80’ li yıllarda askeri çıkarma alanı ilan edilmişti. Artı böyle bir durumun geçerliliğinin yitirmesi ile buradaki sitin kalkması söz konusu ve devlete ait kamp ve tesislerin sahillerden kaldırılması ile Ayvalık Badavut sahillerinin de çevresi değişecek. Sarımsaklı tuzla mevki de gözden uzak şekilde parsellenip satılmakta ve güzel villalar oluşmaya başlıyor. Altınova ya kadar uzanan sahilden site ve kooperatifler kaplanmaya başladı.

Ayvalık Sarımsaklı denince Şeytan sofrası ilk akla gelen manzaralardan biridir. Eşsiz manzara altında çevreyi izlemek çok keyifli olacaktır. Mutlaka deneyiniz

Ayvalık ile sarımsaklı arasında toplu ulaşım yaz kış her 15 dak. bir karşılıklı olarak devam etmektedir. Ulaşımın Balıkesir merkeze bağlanması ile daha düzenli ve çok sefer sayısına ulaşıldı.   

hazır emlak sitesi