Ayvalık ın En Kaliteli Yağı Alpkökin Zeytin ve Zeytinyağları

Ayvalık ın En Kaliteli Yağı Alpkökin Zeytin ve Zeytinyağları

Ayvalık ın En Kaliteli Yağı Alpkökin Zeytin ve Zeytinyağları 

Ayvalık ta  Zeytin ve Zeytinyağı çok meşhur ve önemli bir milli  değerdir. Bu kadar önemli bir ürünü işlemek yetiştirmek beceri İlgi ve bilgi gerektirir. Alpkökin zeytincilikte  bu özellikler fazlası ile yer almakta.

   

Neden Ayvalık ın en kaliteli yağı  Alpkökin zeytinyağları  

KENDİ ARAZİLERİMİZDE ÜRETİM.(DIŞARIDAN ZEYTİN ALIMI YAPILMAZ)

Alpkökin zeytincilik’te Yalnızca Butik üretim mantığı ile Çalışılıp kaliteden ödün verilmemektedir.

 ÖZENLİ BAKIM ve HASAT (İYİ TARIM UYGULAMALARI SERTİFİKASI)

Alpkökin zeytincilik olarak Yıl boyunca Hasat’ın tüm evreleri ile özenle ilgileniliyor ve iyi tarım uygulamaları ile uygun özel uygulamalar aracılığı sayesinde doğal ve verimli zeytin hasatı sağlanmaktayız.

 YAYGI DIŞINA DÜŞEN ZEYTİNLER SIZMA YAĞDA KULLANILMAZ

Alpkökin zeytincilik Zeytin hasatı yapılırken toprak ile temas etmiş zeytinleri kesinlikle sızma yağ üretiminde kullanılmamakta ürünün kalitesini düşürmemekte.

 ZEYTİNLER 20 Kg’lık DELİKLİ PLASTIK KASALARDA DEPOLAMA ve NAKLİYE

Zeytin hasatın da toplanma esnasında zeytin sıkışıp ısı değerinin yükselmemesi ve üretilen yağın kalitesi etkilenmemesi için özel tasıma sistemi ve kasalar kullanılarak zeytini üretime hazırlıyor.   

 HASATTAN SONRA BİRKAÇ SAAT İÇİNDE SIKIM

Alpkökin zeytincilik Zeytin En kaliteli nefaset ve tatı elde etmek için en kısa sürede işlem görmesi gereken bir ürün olduğunun bilincinde ve bekletilmeden zeytini birkaç saat içinde sıkıma gönderilir

 EKOLOJİK KONTINU SİSTEMDE İŞLEME

Alpkökin zeytincilik Zeytin Sıkım sırasında zeytin çekirdeğini yakmadan doğal sıkma ve ayrıştırma yöntemleri kullanılarak zeytini yağa dönüştürülmektedir. 

 AYNI GÜN KENDİ DEPOMUZA TAŞIMA

Zeytin Yağa dönüştürüldükten hemen sonra aynı gün içinde kendi depolarımıza taşınıp zeytinyağının dinlenmesi için uygun koşullara nakledilir.  

 YER ALTINDA PASLANMAZ ÇELİK DEPOLAR

Özellikle Ayvalık Zeytinyağlarının uygun saklama tanklarında ve sağlıklı bir dinlenme süreci geçirmesi gerekli olup bu süreci günlük kontrol ve bakımlar yapılarak takibini yapıyoruz.

 GÜNEŞ IŞIGINDAN ve ISIDAN KORUMALI DEPOLAR

Ayvalık Zeytinyağına hassas olduğu konularda biri güneş ışığı ve tank sıcaklıklarıdır her zaman kontrol altında tutarak kalitenin devamını sağlıyoruz.   

HER ARAZİNİN YAĞININ ASİTİNE GÖRE AYRI DEPOLAMA

Alpkökin zeytin yağları ayrıca her arazinin toprak ve asit oranına göre ayrı ayrı depolanmakta olup hiçbir aroma ve tat karışımı kendi içimizde bile yaşanmasına fırsat vermemekteyiz.

GEREKLİ YAĞ AKTARIMININ TİTİZLİKLE YAPILMASI

Alpkökin zeytinyağları belirli dönemlerde tanklarda aktarım yaparak Ayvalık zeytinyağının kalitesi ve nefaseti çeşitli testlere tabi tutulmakta 

FİLİTREDEN GEÇMEKSİZİN DOĞAL DİNLENDİRME

Ayvalık zeytin ve yağının dünya çapında kalite standartlarına ve Ayvalık a has tada ulaşması için doğal bekleme sürecini takip ediyoruz.

PAKETLEMEDE GÜNEŞ IŞIGIDAN KORUMA AMAÇLI ÜRÜNLER SEÇİLMESİ

Alpkökin zeytinyağları tüm ürünlerinde %100 doğal ve hiçbir şekilde raf ömrünü uzatacak madde kullanmamakta bunun yerine en kaliteli ambalaj ve paketleme ürünleri kullanılarak. Ürünlerin güneş ışığı, nem ve çeşitli dış etkenlerden koruma yolunu tercih etmektedir.

HER ZAMAN ÜRÜNÜMÜZÜN ARKASINDA OLMAMIZ

Alpkökin zeytinyağları tüm ürünlerinin arkasında durarak üretmiş olduğu Ayvalık’a has bu özel ürünü güvenle tüketiciye sunmakta. Kalitenin bir şans değil deneyim takip ve bilgiden geçtiğinin bilincinde olarak ürünlerini tüketiciye sunmaktadır.   

Detaylı bilgi için  Tolga Alpkökin Tel: 0532 275 1421  

hazır emlak sitesi