Türkiye S 400 Neden Alıyor Neden S 400 Rusya Veriyor

Türkiye S 400 Neden Alıyor  Neden S 400 Rusya Veriyor

Türkiye S 400 Neden Alıyor  Neden S 400 Rusya Veriyor  

Koral Sistemi  

Türkiye ve Rusya  S-400 hava savunma füzeleri için ortak geliştirme ve alım sözleşmesi için görüşmeler son noktaya geldi . Rusya bu stratejik silahı her ülkeye vermek istememekte beraber bu silahın şifrelerinin de NATO ve ABD eline vermek istemiyor.

 S-300 ve S-400 füzelerinin özellikleri büyük güçler için artık paradan ve füze sistemine sahip olmakta daha önemli Rusya uzay teknolojilerini geliştirirken kazanmış olduğu birçok deneyim bu silahlar içine yerleştirmiş durumda. Bu füze sistemleri radar ve yazılım desteği ile bütünleştirip kendi güvenliğini almış kendi radar takip cihazlarını üretmiş durunda. Rusya nın istemediği bir ülkeye bu tekolojiyi sadece para için bile satarsa kendi yaptığı bir çok yatırım, araştırma ve geliştirme dolaylı ve dolaysız olarak çok daha büyük zara ile Rusya ya geri dönecektir. Rusya bu teknolojiyi Türkiye ye niye veriyor büyük bir soru işareti ya çok büyük denge değişiklikleri oluyor hem Rusya hem Türkiye arasında hem de global açıdan büyük değişimin bir başlangıcı.

NATO dan hemen uyarı geldi alamazsınız Nato güvenlik için tehdit mi  oluşturmaya başladı Türkiye .? Türkiye nin elinde Nato nun kontrol edemediği böyle bir silah Türkiye de istemiyor olabilir mi yada Nato Türkiye yi gözden çıkarmış olabilir mi.?  Çünkü S-300 Füzeleri Yunanistan da mevcut niye onlara ses çıkmadı da hemen Türkiye ye Nato dan uyarı geldi. Birde Şu açıdan bakalım Rusya ya ne oldu da bu Füzelerin satmak bir yana kodlarını da ve geliştirmekte olan yeni projeleri de bizim ile yapma kararı alındı. Onu öğrenmek gerekiyor Bekleyip göreceğiz Japonların bir atasözü ‘’Müzik değişti mi Dans değişmek zorunda’’ Bunu değiştiren ne oldu  S-400 Füzelerinin Özellikleri bu füzelerin yapısından ziyade radar sistemlerinde yatmakta bu radar sistemleri seyir füzelerini ve radar izi düşük avcı uçaklarını örnek radara yakalanmayan denilen uçakları dahi 400 km uzaktan düşürebiliyor ve bu füzeler farklı bir çok radar sistemi bulunuyor. Aynı anda hepsinden aldığı bilgiyi işleyerek hedefi vuruyor.

S-400 Füze Sistemi Özellikleri

Orta menzilli hava savunma sistemi için yapılan S-300'ün yeni nesli olarak üretildi. 1979'da S-300'ün üretilmesinin ardından 1980 yıllarının başında Almaz Merkezi Tasarım Bürosu tarafından (günümüzde Almaz Bilimsel Endüstriyel Şirketi) Sovyetler Birliği'nde geliştirilmeye başlandı. S-400 füze sisteminin gelişim süreci SSCB'nin dağılması nedeniyle uzun bir evrim olmuştur.

S-400'ün önemli özelliklerine gelecek olursak S-300'e daha fazla hedefi aynı anda takip edebiliyor. Ayrıca S-400 gelişmiş elektronik karşı tedbirlere sahiptir.

S-400'de kullanılan radarlar hayalet uçak olarak tabir ettiğimiz hedefleri dahi takip edebilme yeteneğine sahiptir. S-400 füzeleri için şu ana kadar pek çok devlet ilgi göstermiş fakat yabancı bir ülkeye satış gerçekleşmemiştir.

S-400 Füze Sisteminde Radarlar

S-400 radar olarak S-300 sisteminde kullanılan 64N6 ve 76N6 radarlarının gelişmiş bir türevi olan 96L6'yı kullanılır. S-400 füze sisteminde komuta merkezi aynı anda 6 bataryaya komut verebiliyor ve her batarya 12 fırlatma aracına komuta eden bir 96L6 radara sahip. Bu radarlar hayalet uçak olarak tabir edilen hedefleri izleme ve bu hedeflere kilitlenme yeteneğine sahiptir.

S-400'i Hangi Ülkeler Kullanıyor?

Yazımızda bu füzelerin başka bir ülkeye satılmadığını belirtmiştik. Dolayısıyla bu sistem yalnızda Rusya'da kullanılmaktadır. 2009 senesi itibariyle iki tabur konuşlanmıştır. 2011 yılında Moskova'nın kuzeyine iki tabur daha yerleştirilmiştir.

S-400 Füze Sistemi Menzili

S-400'ün kullandığı füzeler kısa, orta ve uzun menzillerde aynı anda kullanılabilen değişik füzelere sahiptir. Orta menzilli 9M96 füzesi aktif radar güdümlü bir füze olup 120 km menzile sahiptir. Bu füzenin bir üst türevi olan 48N6DM 30 Nisan 2004 tarihinde Kapustin Yar test merkezinde test edilmiştir.

Acaba büyük soru gelsin şimdi.!!  TSK gizli olarak geliştirdiği yeni Sistemler Koral sistemi bu kararda etkili oldu mu. ?  Merak edenler Koral sistemini araştıra bilir.

Koral sistemi S-300 ve S-400 Füzeleri yönünü değiştirip farklı hedeflerde patlata biliyor. Radarları karıştırıyor, tankı savunmasız bir hale getire getire biliyor, Uçakları havada kör edebiliyor. İnsansız hava taşıtlarını düşürebiliyor ve bu sistem yalnızca TSK  KORAL Sistemini kullanarak yapabiliyor.

Zaten bize S- 400 ler Etkilemiyor Rus uçakları Kör Edebiliyoruz Rusya bu Açığını Fark etmiş ve bizim elimizdeki Koral sistemini istemiş olabilir Hatay da kurulu olan Koral sistemi Rusları çıldırmaya yetti   S-300 Sürekli İstenilen yerlere düşmemesi Rusyalı yetkililer sahaya S-400 sürdü yine Aynı Sonuçlar karşısında. Savunmasız kaldı uçan Rus ve Suriye ye ait uçakların kilitlenmesi Tedirginlik yarattı.  


Milli projelerde sayısız başarı yakalayan ASELSAN, geçtiğimiz günlerde yeni bir mühendislik harikası olan KORAL'ı  Silahlı kuvvetlerimize kazandırdı. 
Uzun zamandır kara bulutlarla kaplanmış ülkemizin ve psikolojimizin yüreğine su serpen bu gelişme açıkçası bana ilaç gibi geldi. Hatta moral düzelten bir gelişme olmaktan çok umutları arttıran ve ülkemize olan güveni tavan yaptıran bir gelişme bu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. 
Belki bilinçli olarak yapılıyor belki de genel eksikliğimiz. Yeterince anlatılamayan önemi kavranılmayan bir gelişme bu bence. 
Aslında bu proje bir iki gün önce TSK’ye verilse de Temmuz ayından beri Hatay’da binlerce teste tabi tutuldu. Rus uçaklarına karşı test edilen KORAL’ın bu testleri üstün başarı ile tamamladığı belirtiliyor. 
Türk mühendisler tarafından tasarlanan Mobil Elektronik Harp Sistemlerinden 5 tane batarya hemen Suriye sınırına konuşlandırıldı. Sistem de radar, uçak, füze ve S-400 sistemlerini 'kör' edip etkisiz bıraktı. 
Bu ne demek? Bundan sonra bu coğrafyada bizden habersiz kuş dahi uçmayacak demek. 
Radarlarının yayınlarını tespit eden, hedef radarlarının karıştırılıp, aldatılmasını ve iş yapamaz hale getirilmesini sağlayan KORAL teknolojisini duyunca aklıma hemen 4 defa yanlış hedefleri vuran Rus ve Esed uçakları geldi. Bu konuda tabi ki doğrulama bekleme yanlış olur ama böyle olduğunu hayal etmek bile çok güzel. 
Konunun uzmanları da bu gelişmeyi doğruluyor.  Dış Politika ve Güvenlik Araştırmaları uzmanı Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın durumu, bölgede Rusya ile elektronik kılıç kalkan oynamaya benzetiyor.  
Bölgeye S-300, S-400 gibi füzeleri ve KORAL projesinin Rus versiyonu Krashuka-4 gibi savaş modüllerini getiren Rusya, elektronik harp anlamında Türkiye’den zayıf durumda. 
Tamamen milli imkanlarla ASELSAN tarafından üretilen ve Konya'ya konuşlandırılan sistemin Türkiye'nin yüzde 80'e yakın bir alanını etkisi altına aldığı görülmüş. 
Artık, orduların gücünün sayı ile belirlenmediği dönemde yaşıyoruz. Geleceğin savunma teknolojisi "elektronik savaş birimleri" olacak. KORAL projesi de bu alanda Türkiye'nin attığı büyük bir adım olarak görülürken, savunma envanterinde KORAL muadili savunma sistemi olan çok az ülke bulunuyor. 
İşte asıl bomba… Dünya üzerinde bu sistemleri tasarlayıp üretebilen ülke sayısı ise birkaç tane.. 
Bu bilgiler hep tek taraflı değil mi? Yani bu konuyu biz biraz abartıyor olabiliriz. O zaman KORAL konusunda dünyanın silah devleri ve teknolojiyi elinde bulunduran ülkeleri Ruslar ve ABD’liler bu konuda ne demişler bakalım. 
Rusya Jeopolitik Sorunlar Akademisi Öğretim Üyesi Konstantin Sivkov, "Koral sistemlerini tam olarak bilmiyoruz. S-400 füzelerimiz için engel teşkil edebilir. Bu füzelerin kör olma olasılığını düşünmek bile çok tehlikeli" dedi. 
Adı gizli tutulan bir başka Rus radar uzmanı ise şöyle konuştu: "KORAL son derece tehlikeli bir sistem. Bölgedeki tüm sistemleri kör ettiğine dair bazı duyumlar aldık. Birleşmiş Milletler bu konuda gereğini yapmalı." 


Görüyor musunuz, herkese istediği silahı üretip satan, istediği yerlerde bu silahları deneyen Rusya, Türkiye’yi Birleşmiş Milletlere şikayet ediyor. Peki ne diyecek, Türkiye bir silah üretmiş bizim silahlarımız etkisiz hale geldi, buna engel olun diyecek” Allah’ım bu günleri de gördük ya… 
Siz bence Türkiye’nin gazını kesin, turist falan göndermeyin ama bunu yapmayın, 72 buçuk millet güler size benden söylemesi. 
Peki Rusya’yı boş verdik. Dost ve müttefik ülkemiz ABD bizim bu silahımızla iftihar etmiştir herhalde. 
ABD'li uzmanlar "KORAL'ın kör etme yeteneği korkunç boyutlarda. Uçağın roketlerini yanlış hedeflere gönderme yeteneği de sadece KORAL'da var" şeklinde görüş bildirdi. 
Sonuç olarak bir Jammer sistemi olan KORAL, "geniş frekans yön kapsama" kabiliyeti ile geniş bir alanı kontrol altına alıyor. Uçak, tank ve helikopterleri aynı anda köreltilebiliyor. Füzeleri havada imha edebiliyor. İstenirse yönünü değiştirip farklı hedeflerde patlatabiliyor. Savaş uçaklarının yön bulma yeteneğini ortadan kaldırıyor. 
Bir rüya gibi sanki değil mi? 
Hani bir zaman malum orantısız zekaya sahibiz diye abuk subuk işler yapan arkadaşlar diyordu ya, 
“Bu daha başlangıç” diye 
Evet bu daha başlangıç ve yapılan projelerin sadece küçük bir kısmı. 
Pil bataryasına kadar tamamını TÜBİTAK tarafından geliştirilen 200 kilometre menzili SOM füzesinin menzilinin 500 kilometreye çıkarılması için çalışmalar devam ediyor. 
ROKETSAN tarafından geliştirilen, helikopter platformlarının yanısıra diğer hava,kara ve deniz platformlarından kullanıma uygun bir tanksavar füze sistemi olan UMTAS her gün geliştiriliyor. 
TUSAŞ tesislerinde üretimi tamamlanan ilk T129 A helikopterleri birçok ülkenin sipariş listesinde bulunuyor. 
Jandarma Genel Komutanlığı ve MKE'nin ortaklığıyla geliştirilmiş yüzde 100 Türk yapımı bir keskin nişancı silahı olan BORA-12 (JNG-90) attığını tam 12’den vuruyor. 
Adını bir süre önce PYD mevzilerine attığı toplarla duyuran T-155 Fırtına obüsüleri, Türkiye'nin kendi ürettiği ilk topçu sistemi. Obüsler F-16 savaş uçaklarından sonra en etkili silahların başında geliyor. 
İsmini Kurtuluş Savaşı'nda 5. Süvari Kolordusu'nu komuta eden Fahrettin Altay'dan alan üçüncü nesil ana muharebe tankı olarak geliştirilen Altay tankları döneminin en modern tanklarından birisi oldu. 
Bu kadar mı sizce? 
Daha Milli torpidomuz AKYA’dan, Milli Gemimiz MİLGEM’den, İnsansız Hava aracı ANKA’dan, Milli Gemisavarımız ATMACA’dan, Zırhlı Muharebe Aracımız ARMA’dan, Kirpi, Cobra, Pars zırhlı araçlarımızdan bahsedemedik. 
Ya Göktürk Milli Keşif Uydumuza ne demeli? Mini İnsansız Hava Aracımız Gözcü’ye peki, Kasırga TR-300 füzelerimize, Milli piyade tüfeğimize, İnsansız deniz araçlarımıza, TÜBİTAK’ın geliştirdiği akıllı bombalarımıza ve daha neler neler? 
Çok havalı bir söz var söylemeden edemeyeceğim. Bunlar belki de “buzdağının görünen yüzü”. 
Biz geçen haftaki yazımızda “Askerin kadar konuş” derken, olayın manevi yönünü ortaya koymuştuk. Bazıları bu yazıyı çok hamasi ve hayalci bulmuş. 
Alın o zaman size bilimsellik, alın size teknoloji, alın size gerçekçilik. 
Ama şunu unutmayın, bazen herşey hayal etmekle başlar, sevdayla sürer, vatan sevgisi, bayrak sevgisi ile başarıyı getirir. 
Daha önce de belirtmiştim. Eskilerin güzel bir lafı var, “Kötü komşu insanı ev sahibi yapar” diye.. Yıllardır, içeriden ve dışarıdan bu ülkeye saldıranlar, elinizden geleni ardınıza koymadınız, içten ve dıştan her türlü operasyonları denediniz ama olmadı, başaramadınız. Ama kötülük yapalım derken uyuyan devi uyandırdınız, 2000 yıllık bir kurumu hantal, verimsiz ve işlevsiz halinden dünyanın en gelişmiş ordularından birisi haline getirdiniz. 
Buraya kadar biz çok düşündük, bundan sonrasını da siz düşünün artık…


Sosyal Medya'da Paylaş :

Yorum Yapabilirsiniz

Benzer Haberler

Yeni Konut Kampanyası Yolda Faiz 0.98 olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı konut stoklarındaki büyümeyi düşürmek adına Yeni bir konut projesini devreye alacak bayra

Devamı
Türk Mukavemet Teşkilatı TMT Kuzey Kıbrıs Türk Gizli servisi

1 Nisan 1955'te faaliyete geçen ve Türklere saldırmaya başlayan, Türk köylerini yakıp yıkan, EOKA tedhiş örgütüne karşı, Türk halkının savunmasını y

Devamı
Kızıl Elma Nedir - Kızıl Elma Ne Anlama Geliyor - Kızıl Elma Ülküsü

Kızıl Elma Nedir - Kızıl Elma Ne Anlama Geliyor - Kızıl Elma ÜlküsüOğuz Türkleri ve Türk Milliyetçiliğinin en önemli sembollerinden olan Kızıl elma ül

Devamı
Konut Piyasaları ve Konutta Durgunluk Konut Fiyatlar Düşüyor

Konut Piyasaları ve Konutta Durgunluk Konut Fiyatlar Düşüyor2016'nın kasım ayından Hatta Ekim ayından bu yana piyasada bir sıkıntı bir durgunluk yaşan

Devamı
 CIA den fetva

 CIA den fetva Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Barzani en yakınlarını yanına çağırıyor. Başlıyor anlatmaya; "ABD tarafından kandırıldık... Oyuna ge

Devamı
Cadılar bayramının aslı ve nereden çıktığı ile ilgili bilgi

Cadılar bayramının aslı ve nereden çıktığı ile ilgili bilgi Cadılar Bayramının AnlamıKutluyoruz aman ne olduğunu bile bilmiyoruz. Çok önemliydi bizde

Devamı
Eylül Ayı Emlak Satışları Arttı ve Yabancıya konut satışları

Eylül Ayı Emlak Satışları Arttı ve Yabancıya konut satışlarıEylül ayında konut satışları yaklaşık %30 arttı Bu geçen aylara göre çok iyi bir rakam onu

Devamı
Türkiye Yeni Helikopter Projesi Atak 2 Geliyor

Türkiye Yeni Helikopter Projesi Atak 2 Geliyor Savunma sanayi müsteşarı İsmail Demir müjdeyi böyle verdim Türkiye'nin milli gururu %100 yerli imk

Devamı
Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi Döveceğiz

Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi DöveceğizSuriye’nin kuzeyinde oluşturulan terör koridoru, Türkiye’yi imha planıdır. Tamamlanır

Devamı
BU Daha  Başlangıç  Savaşlar Para İçindir

Tarihteki savaşlar a bakınca PARA için yapıldığını hemen görürsünüz. Başka motivasyonlar olsa da SAVAŞLAR PARA&

Devamı
Tamamen yerli üretim olan milli silahlarımız

Tamamen yerli üretim olan milli silahlarımız1- SOM FüzesiPil bataryasına kadar tamamını TÜBİTAK tarafından geliştirilen SOM füzesinin menzili 200 kil

Devamı
Amerikanın Yeni Oyunu-Kafalar Karışık Neler Oluyor

Amerikanın Yeni Oyunu-Kafalar Karışık Neler Oluyor Kuzey Kore nükleer silah denemesi yaptı... Aman Allah'ım, korkunç... Dünyanın nefesi tu

Devamı
Kadın Girişimciye hibe kredi iş kurana mevcut işine kredi

Kırsal alanda yeni bir iş kurana ya da mevcut işini geliştirene devlet hibeYatırımın Yarısını Devlet Karşılıyor. Kırsal alanda yeni bir iş kurana ya

Devamı
Bankalardan Satılık Ev ,Daire, Yazlık, Tarla, Arsa ve İşyeri

Bankalardan Satılık Ev ,Daire, Yazlık, Tarla, Arsa ve İşyerleri  Banka borcunu ödemekte zorlanan kişilerin krediyle aldığı yüzlerce konut, villa

Devamı
Ajanların Cirit Attığı Güzel Ülkem Türkiye

Rambo papaz  Türkiye'de de ABD'de de derin gündem İZMİR 'deki DİRİLİŞ KİLİSESİ PASTÖRÜ Andrew Craig Brunson Trump, pa

Devamı
Kim Kimin Ajanı , Yeni Arap Lawrence Piyasalarda

Kim Kimin Ajanı , Yeni Arap Lawrence Piyasalarda  Bugün size dünya piyasalarını anlatacağım. Adam BBC'ye demeç vermişti. "El Kaide kurucusu İngiliz

Devamı
Pentagon demek İsrail Demektir. İsrailin kölesi Abd

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın Çin'e giderken söylediği, "Trump'la yapacağım görüşme virgül değil  nokta olacaktır" söz

Devamı
Konut kredisi Almak , Konut Kredisi Alma Şartları

Konut kredisi Almak , Konut Kredisi Alma ŞartlarıEylül 2016 da BDDK’nın yaptığı yeni düzenleme ile birlikte, uzun vadeli kredi sınıfına giren k

Devamı
Türkiye Operasyon Yapacak Bundan Sonra

Türkiye Operasyon Yapacak Bundan Sonra Türkiye’nin küresel dengelerdeki gücü şu geleneklere dayanır: 1- Türkiye asla blöf yapmaz, 2- Beka sorunu

Devamı
Bora Füze Sistemi ve Bora Füzesinin Özellikleri

                     Bora Füze Sistemi ve Bora Füzesinin Özellikleri   Türkiye'nin uzun me

Devamı
IDEF2017 Silah Fuarı  silah ambargosundan El-Bab’a

IDEF2017 Silah Fuarı silah ambargosundan El-Bab’aÇocuktuk, büyüklerimizin konuşmalarından büyük bir belanın içinden geçmekte olduğumuzu anlıyorduk. S

Devamı
Askeri Yürüyüş Asistanı Projesi ASYA

Askeri Yürüyüş Asistanı Projesi ASYA Aselsan tarafından geliştirilen Asya ülkemizin savunma ve sivil alanda çalışmalarında giyilebilir teknolojil

Devamı
KUT ZAFERİ , Kut'ül Ammare , İngilizlerin en büyük yenilgisi

KUT ZAFERİ , Kut'ül Ammare , İngilizlerin en büyük yenilgisiGeçen hafta, Osmanlı Bayrağı'na Balkanlar'da 'haç' koyduran' işbi

Devamı
Arap Baharının nedenleri sizce nedir.?

Arap Baharının nedenleri sizce nedir.?Batı Arapları ve Müslümanları Çok mu Seviyor .? Niye Afrika daki Değil de Akdenize  kıyısı olan yerlerde

Devamı
Milli Enerji Bağımsız Türkiye Projesi

Milli Enerji Bağımsız Türkiye Projesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin gelecek dönemde hem Karadeniz hem de Akdeniz'de pe

Devamı
Türkiye Satranç Tahtasında Hangi Taş Sizce

Geçen gün katıldığım bir konferansta izleyicilerden çok ilginç bir soru geldi. Orta Doğu satranç  tahtasında Türkiye sizce at mıdır kale midir yoksa

Devamı
ABD KORKULU RÜYASI SON YAKLAŞIYOR ÇİN GELİYOR

ABD KORKULU RÜYASI SON YAKLAŞIYOR ÇİN GELİYOR ÖYLE olayların içinden geçiyoruz ki anlamak ve açık açık anlatmak hiç kolay değil. Matruşka

Devamı
Neden Erdoğan a Ölüm , Erdoğan a suikast Çağrısı Yapılıyor

İstihbarat örgütleri, küresel sermaye ve medya şeytan üçgenindeki muazzam işbirliği dünyayı istediği yere sürüklüyor. Trilyon dolarla oynaya

Devamı
Almanya Türkiye Savaşı , Almanya Neden Bu Kadar Düşman.?

Türkiye özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bambaşka bir yola girdi. Gittiği yol zaten yol değildi. Kendimizi bildiğimizden beri&nb

Devamı
Avrupa Birliğine  Hadi sizde Demenin Tam Zamanı

 Alman gazetesi Die Welt, önümüzdeki cumartesi günü Malta’da yapılacak olan Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye ile görüşm

Devamı
Milli İnsansız Hava Araçları İHA lar  Artık Bomba Atabiliyor

Yerli seri üretim, silahlı İHA'lar Kasım'da TSK'nın bünyesine katılıyorMilli imkanlarla üretilen yüzde 100 yerli insansız hava aracı (İHA) olarak nit

Devamı
Terör Üçgeni Türkiye Tam Ortasında

 Amerikalı dostumun anlattıklarını paylaşmaya devam edelim. Çünkü "BANA KALSIN!" diyemeyeceğim kısımları var.Fazlasıyla hem de. Tabii bu a

Devamı
Yeni Ve Milli Bir Gemi TSK Teslim Ediliyor Amfibi Gemi Bayraktar

Milli Gemi Projeleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Yeni Bir Gemi Amfibi Gemi Bayraktar  Törenle Teslim Edilecek.Savunma Sanayii Müsteşarlı

Devamı
Atatürk Tek Adam Değilmiydi

Atatürk Tek Adam Değilmiydi Türkiyede Referandumda, şunun şurasında iki gün kaldı...Haftalardır devam eden tartışmalar sırasında sadece politik

Devamı
Büyük Ortadoğu Projesi Hakkında , BOP nedir

Büyük Ortadoğu Projesi Hakkında , BOP nedir  2002 yılında dört bir yandan kuşatılmış ve iktidar alanının çok az bir kısmı kendisine bırakılm

Devamı
Enerji Paylaşım Savaşları

Enerji Paylaşım SavaşlarıABD Başkanı Trump, giderek kulvar farkını ortaya koyuyor. Seçildikten hemen sonra FED BAŞKANI Yellen için "A

Devamı
Milli Olmak Malkoçoğlu mu Rambo mu

Milli Olmak Malkoçoğlu mu Rambo mu Ülkemizdeki yabancı hayranlığını anlamakta büyük sıkıntı çekiyorum. Bizi ikinci sınıf göstermeye çalışan bazı

Devamı
Suriye Dünya Savaşına Dönüşüyor. ABD - RUSYA Ortadoğu Kapışması

Suriye savaşı bir tür dünya savaşına dönüşür mü? Ortadoğu'nun düğüm noktası olan bu ülke, küresel ölçekte bir kamplaşmaya, cepheleşmeye, bir

Devamı
Milli Projelerde %100 Milli Olmalıyız  Füze Çeliği

Suriye’deki Esed rejiminin kimyasal silah kullanmasını kendi güvenliğine karşı bir tehdit olarak gördüğünü ilan eden Amerika Birleşik Devletleri, bu

Devamı
Hürkuş Uçuş Denemesi , Milli Uçak projesi

Denemenin Çok ötesinde Milli Projeler , Milli Silahlar Hürkuş -C nin Konya’da yeni nesil uzun menzilli tanksavar atış denemelerini seyredince aklıma o

Devamı
 Ülkelerin Milletvekili Maaşları ve Olanakları

 Ülkelerin Milletvekili Maaşları ve Olanakları Hangi ülke milletvekili olmak istersiniz.? Milletvekilleri ne kadar para alıyor  1. 

Devamı
Türkiye S 400 Neden Alıyor  Neden S 400 Rusya Veriyor

Türkiye S 400 Neden Alıyor  Neden S 400 Rusya Veriyor  Koral Sistemi  Türkiye ve Rusya  S-400 hava savunma füzeleri için ortak ge

Devamı
Disleksi Nedir, Disleksili Çocuklar Neler Yapmalı, Nasıl Davranmalı

Disleksi Nedir, Disleksili Çocuklar Neler Yapmalı, Nasıl DavranmalıGörüyoruz ki bu insanlar olmasa biz hala orta çağda yaşardık dünyaya farklı pence

Devamı
Hocalı Katliamı Gizlenen Gerçekler, Ermeni katliamı

Hocalı Katliamı Gizlenen Gerçekler, Ermeni katliamıİlk önce durumu özetleyelim dünden bu güne Ermeniler 1915 olaylarını dünyaya biz soykırıma uğrad

Devamı
Ülkemizde en sakin 10 yeri

Ülkemizde en sakin 10 yerTürkiye, her karışıyla huzur dolu bir ülke... Yemyeşil Karadeniz'i, masmavi Ege'si, sıcacık deniziyle Akdeniz'i, şehir kült

Devamı
 Heyecanla beklenen yeni kimlik kartlarının dağıtımına başlandı.

 Heyecanla beklenen yeni kimlik kartlarının dağıtımına başlandı.Yeni kimlik kartı için başvuranların sayısı bir ayda 2 milyonu buldu. İçişleri

Devamı
Astsubay Ömer halisdemiri Şehit Edenler Mahkeme Karşısında

FETÖ' nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Astsubay Ömer Halisdemir'in de şehit edildiği Gölbaşı'nda bulunan Özel Kuvvetler Komuta

Devamı
Devlet Bekçi Kadrosunu Açıyor

Devlet Bekçi Kadrosunu Açıyor 700 bekçi için başvuru süresinin 25 Şubat'ta sona erecek 700 alım için şu ana kadar başvuru sayısı 2 bini kişiyi geçti.

Devamı
Öğrenci şehirleri belli oldu. Dünyada sıralamada türkiyeden iki şehir var

İngiltere merkezli yüksek öğretim derecelendirme kuruluşu  Dünyanın En İyi yüz  Öğrenci Şehirleri 2017 sıralamasını açıkladı. İşte Dünya'nın en iyi 20

Devamı
Emlak Talep Formu
hazır emlak sitesi
Paylaş