Çanakkale'ye yerleşmek ve Çanakkale de yaşamak.

Çanakkale'ye yerleşmek ve Çanakkale de yaşamak.

Çanakkale'ye yerleşmek ve Çanakkale de yaşamak.

 

Büyükşehirlerin Karmaşasından uzaklaşarak,  Bir sahil kasabasını hayal eden Metropol insanları emekliliğini deniz gören En azından Denizi olan bir şehirde geçirmek istemektedir. Çanakkale Bu yüzden dahi tercih edebileceğiniz nokta, tarihi Adaları gezilecek yerleri denizi Boğazı bu özelliklerini saymıyorum dahi ama gelen insanların ilk kafasında Elbette Çanakkale'ye gittiğimde nereye yerleşmeliyim neresi bana uygun sorusu önem kazanıyor.


İnsanlar yeni gittikleri şehirde ilk önce yaşamak istedikleri ve hayal ettikleri hayatı oluşturabilmek için kendi hayatına ve yaşantısına uygun bir başlangıç noktası seçmek zorundadır. Buda doğal ve en mantıklı sonucu doğurmakta.

Çanakkale’ye gelen müşterilerimizin hepsi birbirinden farklı beklentileri, hayalleri ve farklı olanaklara sahip. Günümüz insanı bilgiye ulaşmak için ilk önce internette araştırmaya başlamakta. Yanlış yapılan ilk şey hemen satılık veya kiralık evlerin fiyatlarına bakılması. Oysaki şehrin yapısı öğrenerek işe başlanması en iyisi ben nerede yaşarsam daha mutlu ve huzurlu bir hayatım olur denmeli, tabi burada tüm ailenin beklentileri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalı. Örneğin (çocukların okulu, işe olan mesafe ) vb. Birçok özellik veya ihtiyaç belirleyici oluyor.


ÇANAKKALE DE YAŞAMAK    Çanakkale'de Yaşam  

Türkiye’de ekonomik unsurlar göz önünde tutulduğunda yaşaması çokta pahalı bir şehir değil ama iş olanakları az. Yani Çanakkale merkez daha çok halk arasında denilen (ununu eleyip eleğini asmış) insanların veya emekli insanların şehri olma yolunda ilerlemekte. 

Çanakkale ilçeleri, beldeleri, köyleri geçim kaynağı tarım, balıkçılık, Biga, Ezine, Çan ilçelerinde büyük fabrikalarda bulunmakta. Çanakkale merkez ise iş olanakları daha çok küçük ve orta ölçekli işletmeler bulunmakta. Tabi bu durumun artıları da var daha temiz çevre gibi daha rahat ve huzurlu bir şehir olmasının belki de en önemli nedenlerinden biri.

Çanakkale’de toplu ulaşım Sorunu bulunmayan şehirlerden. Şehrin her yerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz güzel bir toplu ulaşım ağı bulunmakta. Çanakkale merkezde özel aracınızı pek kullanmazsınız. Merkezde otopark sorunu ciddi şekilde bulunmakta.

Çanakkale'de ne iş yapılır.

Öğrencinin ve askerin çok olarak bulunmakta. Şehir merkezinde Bu kesime hitap eden dükkan ve mağazalar olabilir.

Turizme yönelik işler olabilir 12 ay boyunca turist çeken bir şehirdir. Adaları, Truva harabeleri, Çanakkale Şehitliği, Asos vb. birçok gezilecek müze ve ören yerleri bulunuyor. Gelen turistlere yönelik işkolu seçebilirsiniz.

Tarım sektörü Çanakkale’de ciddi olanaklar sağlamakta bu bölgeden toplanan birçok ürün kalitesinden ve çeşidinden dolayı hiç iç pazara çıkmadan direk yurt dışına ihraç edilmekte.

Hayvancılık ve besicilik gene Çanakkale’de hızla gelişmekte devasa hayvan çiftlikleri kurulmakta birçok peynir üreticisi Ezine başta olmak üzere Çanakkale ve Balıkesir’de bulunmakta.

Çanakkale’nin ilçeleri

Ayvacık

Bayramiç

Biga

Bozcaada

Çan

Eceabat

Ezine

Gelibolu

Gökçeada

Lapseki

Yenice

 

Çanakkale’nin Merkez Mahalleleri  

BARBAROS MAHALLESİ

BOĞAZKENT MAHALLESİ

CEVAT PAŞA MAHALLESİ

CUMHURİYET MAHALLESİ

ESENLER MAHALLESİ

FEVZİPAŞA MAHALLESİ

HAMİDİYE MAHALLESİ

İSMETPAŞA MAHALLESİ

KEMALPAŞA MAHALLESİ

NAMIK KEMAL MAHALLESİ

Çanakkale de kış mevsimi ve Çanakkale'nin  İklimi 

Evet Çanakkale'de yaşamak isteyenlerin bir diğer merak ettiği şey acaba kış nasıl geçmekte. Bildiğiniz gibi iklimlerde değişmeye ve zamansız olmaya başlayan günümüzde kabaca Çanakkale'de  kış Kasım gibi kendini gösterir ama Biga ,Çan gibi daha içerilerde kalan ilçeler daha sert kış yaşanmakta. Evet Çanakkaleye kar yağmakta merak edenlere söyleyelim. Ama günlerce mahsur kalınacak gibi bir kar değil hiçbir zaman.

Çanakkale'de en etkili şey rüzgarı olacaktır. yaz ve kış aylarında ciddi bir rüzgar yoğunluğu bulunmakta. kışın serin esen rüzgar hayatı kardan daha çok etkilediğini göreceksiniz.

Çanakkale'nin denize yakın kısımları denizden buharlaşma ile nemli havaya sahiptir. kışın rüzgar ve nem soğuğu daha fazla hissetmenize neden olamakta. Yaz aylarında esen sıcak rüzgarlarda nem ile birleşerek daha fazla sıcak hissetmenize neden olmaktadır.         


Sosyal Medya'da Paylaş :

Yorum Yapabilirsiniz

Benzer Haberler

KAZ DAĞLARI SU VE VİCDAN NÖBETİ ÇANAKKALE

KAZ DAĞLARI SU VE VİCDAN NÖBETİ ÇANAKKALE Çanakkale kaz dağlarından gelen tek su kaynağı toplama havzası olan Kaz dağı. Kirazlı Balaban bölgesind

Devamı
Çanakkale'ye yerleşmek ve Çanakkale de yaşamak.

Çanakkale'ye yerleşmek ve Çanakkale de yaşamak.  Büyükşehirlerin Karmaşasından uzaklaşarak,  Bir sahil kasabasını hayal eden Metropol insa

Devamı
Konut kredisi Almak , Konut Kredisi Alma Şartları

Konut kredisi Almak , Konut Kredisi Alma ŞartlarıEylül 2016 da BDDK’nın yaptığı yeni düzenleme ile birlikte, uzun vadeli kredi sınıfına giren k

Devamı
Ülkemizde en sakin 10 yeri

Ülkemizde en sakin 10 yerTürkiye, her karışıyla huzur dolu bir ülke... Yemyeşil Karadeniz'i, masmavi Ege'si, sıcacık deniziyle Akdeniz'i, şehir kült

Devamı
Emlak Talep Formu
hazır emlak sitesi
Paylaş