Astsubay Ömer halisdemiri Şehit Edenler Mahkeme Karşısında

Astsubay Ömer halisdemiri Şehit Edenler Mahkeme Karşısında

FETÖ' nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Astsubay Ömer Halisdemir'in de şehit edildiği Gölbaşı'nda bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin 18 sanığın yargılanmasına Ankara'da başlandı.

Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirmek isteyen cuntacı general Semih Terzi'yi vurarak Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halis demir'i şehit eden darbeciler, Ankara Adliyesine getirildi. Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinde saat 10.00'da görülmeye başlanacak duruşma için geniş güvenlik önlemleri alındı. Sincan Cezaevi'nden Ankara Adliyesi'ne getirilen sanıklar, jandarma koridorunda arka kapıdan adliyeye sokuldu.


Ankara Adliyesi'nde yargılanacak 18 sanıktan 17'si hakkında "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" ve "nitelikli kasten öldürme" suçlarından 4'er kez, sanık Mihrali Atmaca da 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. Ayrıca bütün sanıklar hakkında "silahlı terör örgütü üyeliğinden" 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Şehit Halisdemir'in eşi Hatice Halisdemir ile İsmail Oğuz ve Ayşe Şahin'in "müşteki" olarak davada yer alıyor.

İŞTE DAVANIN SANIKLARI Ahmet Kara, Ahmet Muhammed Demi̇rci̇, Ali̇ Güreli̇, Ali̇ Solmaz, Cemal Güleç, Ci̇hat İbrahi̇m Yörük, Erhan Almaz, Erkan Kütükcü, Fati̇h Şahi̇n, Furkan Aslanbay, Gökay Engi̇n, Hali̇t Çeli̇k, Harun Topbaş, Hasan Aksoy, Hüseyi̇n Oğuz, İsmai̇l Çınar, Mehmet Bi̇lge ve Mi̇hrali̇ Atmaca.

BAŞSAVCI İLK KEZ İDDİA MAKAMINDA

Bu arada, Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek davanın duruşma savcılığını ise ilk kez Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman yapacak.

Şehit Ömer Halisdemir, Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek için gelen darbeci General Semih Terzi'yi vurarak, darbe teşebbüsünün başarısız olmasında önemli rol oynamıştı. İddianamede, Halisdemir'in sanıklar Fatih Şahin ile Mihrali Atmaca tarafından vurularak şehit edildiği belirtilmişti.

TUTUKLU ASTSUBAY AHMET KARA: HABERİM OLSAYDI, ÖMER HALİSDEMİR'DEN ÖNCE SEMİH TERZİ'Yİ VURURDUM

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde Astsubay Ömer Halisdemir'i şehit eden darbecilerin yargılandığı davada savunmasını yapan Terzi'nin emir astsubayı Ahmet Kara, "Darbe olduğunu bilmiyordum. Şehit Ömer Halisdemir darbe olduğunu anlamış. Halisdemir'in bildiği bilgiye sahip olsaydım, ben de uyarılsaydım bu iş daha başlamadan Semih Terzi'yi vururdum." dedi.

Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirmek isteyen cuntacı general Semih Terzi'yi vurarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'i şehit eden darbecilerin yargılandığı davaya devam ediliyor. Duruşma savcılığında, ilk kez Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman yer alıyor.

Duruşmada, şehit Halisdemir'in eşi Hatice Halisdemir ile ÖKK'da olay gecesi darbeciler tarafından yaralanan İsmail Oğuz salonda müşteki olarak yer aldı. Halisdemir'in avukatlığını üstlenen Aykanat Kaçmaz da duruşmada hazır bulundu.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Ademoğlu, duruşmanın işleyişiyle ilgili bilgi verdi. Ademoğlu, duruşmayı üç gün yapmayı planladıklarını, ifade alma işlemi bitmezse cuma gününe de uzatabileceklerini söyledi.

Sanıkların kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından sesli ve görüntülü sistem (SEGBİS) ile ifadeleri alınmaya başlandı.


 SANIK AHMET KARA'NIN SAVUNMASI

Semih Terzi'nin emir astsubayı sanık Ahmet Kara, 2005'ten beri özel tim personeli olarak görev yaptığını, 2014'te de kendi isteği dışında zorla Semih Terzi'nin emir astsubaylığına getirildiğini, görevinin ağustos ayında sona ereceğini söyledi.

Kara, 15 Temmuz günü sabah saat 04.00'te Irak'ın kuzeyinde göreve başladığını, Silopi'de devir-teslim yapıldığını akşam saatlerinde normal mesaiye geçtiklerini, eşofmanlı şekilde karargahta beklediklerini anlattı.

Semih Terzi'nin saat 21.00-22.00 arası kendisini yanına çağırarak, "Diyarbakır'a gideceğiz, birkaç günlük kıyafet al" dediğini, hazırlanan helikoptere bindiklerini, Diyarbakır'da kendilerini kimsenin karşılamadığını, birkaç yere telefon açtığını, neden karşılanmadıklarını sorduğunu ancak yanıt alamadığını belirtti.

"KİMSENİN UÇAKTAN HABERİ YOKTU"

İndikten sonra Ankara'dan gelecek uçağın beklendiğini öğrendiğini söyleyen Kara, "Uçağı diğerlerine sordum, kimsenin uçaktan haberi yoktu. Özel Kuvvetler Komutanının da Diyarbakır'a geleceğini düşündüm. Çünkü son bir yıldır yaptığımız operasyonlara kendisi de katılırdı." dedi.

Ahmet Kara, uçağı beklerken dinlenme salonunda televizyonu açmaya çalıştığını ancak başarılı olamadığını, bu sırada Semih Terzi'nin yanına gelerek, kendisini dışarı çıkardığını ve gelecek uçağı takip etmesini emrettiğini kaydetti.

Diyarbakır'da beklerken, iki minibüsle 12. Tabur'un geldiğini, uçak geldikten sonra personelin malzemeleri uçağa taşımaya başladıklarını ifade eden Kara, olay gecesini şöyle anlattı:

"Ne uçağın geleceğinden ne bizim bineceğimizden haberim vardı. Emir üzerine aceleyle eşyalarımı topladım, binince, 'Uçak Ankara'ya mı gidiyor teyit et' dedi. Ankara'ya gittiğini teyit ettim. Uçakta iki kez temasım oldu, su istemişti su verdim bir de 'İnmeye yakın ses mesafesinde ol aramakla uğraşmayım seni, çantalarla boğuşma' dedi. Özel Hava Alay'a indik. Komutan Yardımcısı Ahmet Balaban albay bizi karşıladı. İki helikopter çalışır vaziyette bekliyordu. Helikopterle Özel Kuvvetlere indik. Burada Ümit Bak, Ali Kapucu ve Mehmet Ali Çevik bizi karşıladı. Ali Kapucu'nun Ankara'da olmaması gerekiyordu. Karargaha doğru ilerledik. Semih Terzi'nin etrafında tim güvenlik önlemi almıştı. Ben arkasında kalmıştım. Sağ taraftan ağaçların arasından ateş geldi zannettim, birkaç el silah sesi oldu. Koşarak kapıya doğru gittim, 'Ambulans' diye bağırdılar. Bina karanlıktı girdiğimizde, emir astsubayının odasından reviri aradım, ambulans istedim. Bu sırada asansörden Semih Terzi'yi karga tulumba getirdiler."

"SİLAH SESİ DUYDUM, ELİMDE ÇANTALAR VARDI"

Sanık Kara, Mahkeme Başkanı Ademoğlu'nun, "Semih Terzi vurulduktan sonra silah sesi gelmedi mi? Bu anları ayrıntılarıyla anlat, vaktimiz var, dinleriz" demesi üzerine, şunları söyledi:

"İki helikopter gittik. Terzi ile indim, yürüyoruz. Ümit Bak falan karşıladılar. Karargaha doğru ilerlerken, Terzi'nin sol gerisindeydim, aramızda 3-5 metre vardı. Silah sesi duydum, elimde çantalar vardı. Karargah binasına gittim, 'Ambulans' diye ses gelince ambulans çağırdım. o sırada Terzi'yi binaya getirdiler. Sonra ambulans gelmedi diye helikopter çağırdılar. Bu sırada Terzi'nin telefonu çaldı, Ümit Bak'a verdi, 'Sen bakarsın' dedi. Normalde bana uzatırdı. Silah sesleri devam ediyordu. Ben yukarı çıktım ondan sonra silah sesi duymadım."

Ardından helikopterle Terzi'yi GATA'ya götürdüklerini, bu sırada vatandaşların seslerini duyduğunu, buradaki bir kurmay başkana neler olduğunu sorduğunu, onun da "Şerefsizler halkın üzerine ateş ediyorlar" dediğini aktaran Kara, darbe olduğunu bu sırada öğrendiğini savundu.

Kara, Silopi'den birkaç kişiyi arayarak ne olduğunu öğrenmeye çalıştığını, yanında sadece beylik tabancası bulunduğunu, bunu da teslim ederek, polisleri beklediğini ifade etti.

Fatih Şahin ile konuşup konuşmadığının sorulması üzerine Ahmet Kara, Şahin ile konuştuğunu, onun da bir şey bilmediğini söylediğini belirterek, şu savunmayı yaptı:

"Bizim gibi hiçbir şeyden haberi olmadan Terzi'nin güdümünde zannediyordum. İddianameden öğrendim haberi olduğunu. Tim personeli olarak böyle bir şeyin içinde yer almış olsam, elimde ütülü, askılı kıyafetle yer almazdım. Fransa'da büyük bir IŞID eylemi olmuştu, bu nedenle personel arasında 'Kilis'e mi gidiyoruz?' denmişti. Kimse bana 'Darbeyiciyiz ülkeye, ÖKK'ye el koymaya gidiyoruz' demedi. Böyle bir emir almadım. ÖKK zaten bizim birliğimiz, neden ele geçirmeye gidelim. 18 kişiyle ÖKK'yi ele geçiremezsiniz, 18 kişiyle ÖKK'yi elde de tutamazsınız."

Mahkeme Başkanı Ademoğlu'nun, "2014'ten bu yana emir astsubayısın. Bu süreç içinde çok yakın çalıştınız. O akşam davranışlarında farklılık görmedin mi, ne yapıyoruz, nereye gidiyoruz diye tereddüt etmedin mi?" sorusu üzerine Ahmet Kara, "Sürekli son dakikada söylerdi, tarzı bu." dedi.

"DAHA ÖNCE NE DARBE GÖRDÜM, NE BİLİYORUM"

Başkan Ademoğlu'nun, "Bütün bunlara rağmen bir terslik var diye düşünmedin mi? Televizyon açamadın ama yanında cep telefonun yok mu?" sorusuna Kara, şu yanıtı verdi:

"Daha önce ne darbe gördüm, ne biliyorum. Cep telefonum vardı, ama uçağa binerken kapatmıştım. Vurulma anı ve sonrasında açmak aklıma gelmedi. Semih Terzi'nin böyle bir şeyin içinde bulanacağı aklıma bile gelmedi. Özel Kuvvetlerde tabur komutanlığı yapmış, Kara Kuvvetleri ve Genelkurmay Başkanlığında özel kalem müdürlüğü yapmış, ÖKK'nin iyi bir tugayına gelmiş bir kişi. Irak'ın kuzeyinde peşmerge eğitimi başlamıştı. TSK adına bu işi başlatan Semih Terzi idi. Kilis'te 7 ay IŞID'e mermi yağdıran Semih Terzi idi. Bu adamın, hain olacağı, böyle bir girişimde bulunacağı aklıma gelmedi. Haberim olsaydı darbeyi bastırmak üzere gittiğimizi düşünürdüm. Generale 'Niye yollara düştük?' diye soramam, böyle bir usul yok. Bunu kimse soramaz."

Ahmet Kara, bir başka soru üzerine de Terzi'nin uçakta "TSK yönetime el koydu" dediğini duymadığını öne sürdü.

Bir başka soruya karşılık da Kara, terör örgütü FETÖ/PDY ile kesinlikle bir bağının bulunmadığını iddia etti. Ahmet Kara, şunları savundu:

"Örgütün seçimlerde AK Parti'ye karşı kapı kapı gezerek HDP ve BDP'ye oy istediğini duymuştum, adamların her yere sızdığını biliyordum. Ama Özel Kuvvetler'de 'Bu adam bunlardandır' diyeceğim kimse yok. Şehit Ömer Halisdemir darbe olduğunu anlamış, Halisdemir'in bildiği bilgiye sahip olsaydım, ben de uyarılsaydım ben de bu iş daha başlamadan Semih Terzi'yi vururdum. 'Uçağın içinde' deselerdi yapmazdım ama Halisdemir'in bildiği bilgiye sahip olsaydım ben de yapardım. Gönüllü veya isteyerek değil, zorla emir astsubayı yapıldım. İstemediğimi söylediğimde de 'Dişini sık' diye uyarılmıştım."

Avukatının sorusu üzerine Kara, iki telefon hattı bulunduğunu, birisinin şahsi telefonu olduğunu, diğerini Semih Terzi'nin isteğiyle aldığını belirterek, "Kurbağa adamım, serbest paraşütçüyüm, gittiğim dönemlerde benim yerime kim vekalet ederse onlar telefon hattını kullanırdı." dedi.                            habertürk com


Sosyal Medya'da Paylaş :

Yorum Yapabilirsiniz

Benzer Haberler

Yeni Konut Kampanyası Yolda Faiz 0.98 olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı konut stoklarındaki büyümeyi düşürmek adına Yeni bir konut projesini devreye alacak bayra

Devamı
Türk Mukavemet Teşkilatı TMT Kuzey Kıbrıs Türk Gizli servisi

1 Nisan 1955'te faaliyete geçen ve Türklere saldırmaya başlayan, Türk köylerini yakıp yıkan, EOKA tedhiş örgütüne karşı, Türk halkının savunmasını y

Devamı
Kızıl Elma Nedir - Kızıl Elma Ne Anlama Geliyor - Kızıl Elma Ülküsü

Kızıl Elma Nedir - Kızıl Elma Ne Anlama Geliyor - Kızıl Elma ÜlküsüOğuz Türkleri ve Türk Milliyetçiliğinin en önemli sembollerinden olan Kızıl elma ül

Devamı
Konut Piyasaları ve Konutta Durgunluk Konut Fiyatlar Düşüyor

Konut Piyasaları ve Konutta Durgunluk Konut Fiyatlar Düşüyor2016'nın kasım ayından Hatta Ekim ayından bu yana piyasada bir sıkıntı bir durgunluk yaşan

Devamı
 CIA den fetva

 CIA den fetva Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Barzani en yakınlarını yanına çağırıyor. Başlıyor anlatmaya; "ABD tarafından kandırıldık... Oyuna ge

Devamı
Cadılar bayramının aslı ve nereden çıktığı ile ilgili bilgi

Cadılar bayramının aslı ve nereden çıktığı ile ilgili bilgi Cadılar Bayramının AnlamıKutluyoruz aman ne olduğunu bile bilmiyoruz. Çok önemliydi bizde

Devamı
Eylül Ayı Emlak Satışları Arttı ve Yabancıya konut satışları

Eylül Ayı Emlak Satışları Arttı ve Yabancıya konut satışlarıEylül ayında konut satışları yaklaşık %30 arttı Bu geçen aylara göre çok iyi bir rakam onu

Devamı
Türkiye Yeni Helikopter Projesi Atak 2 Geliyor

Türkiye Yeni Helikopter Projesi Atak 2 Geliyor Savunma sanayi müsteşarı İsmail Demir müjdeyi böyle verdim Türkiye'nin milli gururu %100 yerli imk

Devamı
Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi Döveceğiz

Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi DöveceğizSuriye’nin kuzeyinde oluşturulan terör koridoru, Türkiye’yi imha planıdır. Tamamlanır

Devamı
BU Daha  Başlangıç  Savaşlar Para İçindir

Tarihteki savaşlar a bakınca PARA için yapıldığını hemen görürsünüz. Başka motivasyonlar olsa da SAVAŞLAR PARA&

Devamı
Tamamen yerli üretim olan milli silahlarımız

Tamamen yerli üretim olan milli silahlarımız1- SOM FüzesiPil bataryasına kadar tamamını TÜBİTAK tarafından geliştirilen SOM füzesinin menzili 200 kil

Devamı
Amerikanın Yeni Oyunu-Kafalar Karışık Neler Oluyor

Amerikanın Yeni Oyunu-Kafalar Karışık Neler Oluyor Kuzey Kore nükleer silah denemesi yaptı... Aman Allah'ım, korkunç... Dünyanın nefesi tu

Devamı
Kadın Girişimciye hibe kredi iş kurana mevcut işine kredi

Kırsal alanda yeni bir iş kurana ya da mevcut işini geliştirene devlet hibeYatırımın Yarısını Devlet Karşılıyor. Kırsal alanda yeni bir iş kurana ya

Devamı
Bankalardan Satılık Ev ,Daire, Yazlık, Tarla, Arsa ve İşyeri

Bankalardan Satılık Ev ,Daire, Yazlık, Tarla, Arsa ve İşyerleri  Banka borcunu ödemekte zorlanan kişilerin krediyle aldığı yüzlerce konut, villa

Devamı
Ajanların Cirit Attığı Güzel Ülkem Türkiye

Rambo papaz  Türkiye'de de ABD'de de derin gündem İZMİR 'deki DİRİLİŞ KİLİSESİ PASTÖRÜ Andrew Craig Brunson Trump, pa

Devamı
Kim Kimin Ajanı , Yeni Arap Lawrence Piyasalarda

Kim Kimin Ajanı , Yeni Arap Lawrence Piyasalarda  Bugün size dünya piyasalarını anlatacağım. Adam BBC'ye demeç vermişti. "El Kaide kurucusu İngiliz

Devamı
Pentagon demek İsrail Demektir. İsrailin kölesi Abd

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın Çin'e giderken söylediği, "Trump'la yapacağım görüşme virgül değil  nokta olacaktır" söz

Devamı
Konut kredisi Almak , Konut Kredisi Alma Şartları

Konut kredisi Almak , Konut Kredisi Alma ŞartlarıEylül 2016 da BDDK’nın yaptığı yeni düzenleme ile birlikte, uzun vadeli kredi sınıfına giren k

Devamı
Türkiye Operasyon Yapacak Bundan Sonra

Türkiye Operasyon Yapacak Bundan Sonra Türkiye’nin küresel dengelerdeki gücü şu geleneklere dayanır: 1- Türkiye asla blöf yapmaz, 2- Beka sorunu

Devamı
Bora Füze Sistemi ve Bora Füzesinin Özellikleri

                     Bora Füze Sistemi ve Bora Füzesinin Özellikleri   Türkiye'nin uzun me

Devamı
IDEF2017 Silah Fuarı  silah ambargosundan El-Bab’a

IDEF2017 Silah Fuarı silah ambargosundan El-Bab’aÇocuktuk, büyüklerimizin konuşmalarından büyük bir belanın içinden geçmekte olduğumuzu anlıyorduk. S

Devamı
Askeri Yürüyüş Asistanı Projesi ASYA

Askeri Yürüyüş Asistanı Projesi ASYA Aselsan tarafından geliştirilen Asya ülkemizin savunma ve sivil alanda çalışmalarında giyilebilir teknolojil

Devamı
KUT ZAFERİ , Kut'ül Ammare , İngilizlerin en büyük yenilgisi

KUT ZAFERİ , Kut'ül Ammare , İngilizlerin en büyük yenilgisiGeçen hafta, Osmanlı Bayrağı'na Balkanlar'da 'haç' koyduran' işbi

Devamı
Arap Baharının nedenleri sizce nedir.?

Arap Baharının nedenleri sizce nedir.?Batı Arapları ve Müslümanları Çok mu Seviyor .? Niye Afrika daki Değil de Akdenize  kıyısı olan yerlerde

Devamı
Milli Enerji Bağımsız Türkiye Projesi

Milli Enerji Bağımsız Türkiye Projesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin gelecek dönemde hem Karadeniz hem de Akdeniz'de pe

Devamı
Türkiye Satranç Tahtasında Hangi Taş Sizce

Geçen gün katıldığım bir konferansta izleyicilerden çok ilginç bir soru geldi. Orta Doğu satranç  tahtasında Türkiye sizce at mıdır kale midir yoksa

Devamı
ABD KORKULU RÜYASI SON YAKLAŞIYOR ÇİN GELİYOR

ABD KORKULU RÜYASI SON YAKLAŞIYOR ÇİN GELİYOR ÖYLE olayların içinden geçiyoruz ki anlamak ve açık açık anlatmak hiç kolay değil. Matruşka

Devamı
Neden Erdoğan a Ölüm , Erdoğan a suikast Çağrısı Yapılıyor

İstihbarat örgütleri, küresel sermaye ve medya şeytan üçgenindeki muazzam işbirliği dünyayı istediği yere sürüklüyor. Trilyon dolarla oynaya

Devamı
Almanya Türkiye Savaşı , Almanya Neden Bu Kadar Düşman.?

Türkiye özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bambaşka bir yola girdi. Gittiği yol zaten yol değildi. Kendimizi bildiğimizden beri&nb

Devamı
Avrupa Birliğine  Hadi sizde Demenin Tam Zamanı

 Alman gazetesi Die Welt, önümüzdeki cumartesi günü Malta’da yapılacak olan Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye ile görüşm

Devamı
Milli İnsansız Hava Araçları İHA lar  Artık Bomba Atabiliyor

Yerli seri üretim, silahlı İHA'lar Kasım'da TSK'nın bünyesine katılıyorMilli imkanlarla üretilen yüzde 100 yerli insansız hava aracı (İHA) olarak nit

Devamı
Terör Üçgeni Türkiye Tam Ortasında

 Amerikalı dostumun anlattıklarını paylaşmaya devam edelim. Çünkü "BANA KALSIN!" diyemeyeceğim kısımları var.Fazlasıyla hem de. Tabii bu a

Devamı
Yeni Ve Milli Bir Gemi TSK Teslim Ediliyor Amfibi Gemi Bayraktar

Milli Gemi Projeleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Yeni Bir Gemi Amfibi Gemi Bayraktar  Törenle Teslim Edilecek.Savunma Sanayii Müsteşarlı

Devamı
Atatürk Tek Adam Değilmiydi

Atatürk Tek Adam Değilmiydi Türkiyede Referandumda, şunun şurasında iki gün kaldı...Haftalardır devam eden tartışmalar sırasında sadece politik

Devamı
Büyük Ortadoğu Projesi Hakkında , BOP nedir

Büyük Ortadoğu Projesi Hakkında , BOP nedir  2002 yılında dört bir yandan kuşatılmış ve iktidar alanının çok az bir kısmı kendisine bırakılm

Devamı
Enerji Paylaşım Savaşları

Enerji Paylaşım SavaşlarıABD Başkanı Trump, giderek kulvar farkını ortaya koyuyor. Seçildikten hemen sonra FED BAŞKANI Yellen için "A

Devamı
Milli Olmak Malkoçoğlu mu Rambo mu

Milli Olmak Malkoçoğlu mu Rambo mu Ülkemizdeki yabancı hayranlığını anlamakta büyük sıkıntı çekiyorum. Bizi ikinci sınıf göstermeye çalışan bazı

Devamı
Suriye Dünya Savaşına Dönüşüyor. ABD - RUSYA Ortadoğu Kapışması

Suriye savaşı bir tür dünya savaşına dönüşür mü? Ortadoğu'nun düğüm noktası olan bu ülke, küresel ölçekte bir kamplaşmaya, cepheleşmeye, bir

Devamı
Milli Projelerde %100 Milli Olmalıyız  Füze Çeliği

Suriye’deki Esed rejiminin kimyasal silah kullanmasını kendi güvenliğine karşı bir tehdit olarak gördüğünü ilan eden Amerika Birleşik Devletleri, bu

Devamı
Hürkuş Uçuş Denemesi , Milli Uçak projesi

Denemenin Çok ötesinde Milli Projeler , Milli Silahlar Hürkuş -C nin Konya’da yeni nesil uzun menzilli tanksavar atış denemelerini seyredince aklıma o

Devamı
 Ülkelerin Milletvekili Maaşları ve Olanakları

 Ülkelerin Milletvekili Maaşları ve Olanakları Hangi ülke milletvekili olmak istersiniz.? Milletvekilleri ne kadar para alıyor  1. 

Devamı
Türkiye S 400 Neden Alıyor  Neden S 400 Rusya Veriyor

Türkiye S 400 Neden Alıyor  Neden S 400 Rusya Veriyor  Koral Sistemi  Türkiye ve Rusya  S-400 hava savunma füzeleri için ortak ge

Devamı
Disleksi Nedir, Disleksili Çocuklar Neler Yapmalı, Nasıl Davranmalı

Disleksi Nedir, Disleksili Çocuklar Neler Yapmalı, Nasıl DavranmalıGörüyoruz ki bu insanlar olmasa biz hala orta çağda yaşardık dünyaya farklı pence

Devamı
Hocalı Katliamı Gizlenen Gerçekler, Ermeni katliamı

Hocalı Katliamı Gizlenen Gerçekler, Ermeni katliamıİlk önce durumu özetleyelim dünden bu güne Ermeniler 1915 olaylarını dünyaya biz soykırıma uğrad

Devamı
Ülkemizde en sakin 10 yeri

Ülkemizde en sakin 10 yerTürkiye, her karışıyla huzur dolu bir ülke... Yemyeşil Karadeniz'i, masmavi Ege'si, sıcacık deniziyle Akdeniz'i, şehir kült

Devamı
 Heyecanla beklenen yeni kimlik kartlarının dağıtımına başlandı.

 Heyecanla beklenen yeni kimlik kartlarının dağıtımına başlandı.Yeni kimlik kartı için başvuranların sayısı bir ayda 2 milyonu buldu. İçişleri

Devamı
Astsubay Ömer halisdemiri Şehit Edenler Mahkeme Karşısında

FETÖ' nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Astsubay Ömer Halisdemir'in de şehit edildiği Gölbaşı'nda bulunan Özel Kuvvetler Komuta

Devamı
Devlet Bekçi Kadrosunu Açıyor

Devlet Bekçi Kadrosunu Açıyor 700 bekçi için başvuru süresinin 25 Şubat'ta sona erecek 700 alım için şu ana kadar başvuru sayısı 2 bini kişiyi geçti.

Devamı
Öğrenci şehirleri belli oldu. Dünyada sıralamada türkiyeden iki şehir var

İngiltere merkezli yüksek öğretim derecelendirme kuruluşu  Dünyanın En İyi yüz  Öğrenci Şehirleri 2017 sıralamasını açıkladı. İşte Dünya'nın en iyi 20

Devamı
Emlak Talep Formu
hazır emlak sitesi
Paylaş