Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi Döveceğiz

Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi Döveceğiz

Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi Döveceğiz

Suriye’nin kuzeyinde oluşturulan terör koridoru, Türkiye’yi imha planıdır. Tamamlanır tamamlanmaz, Türkiye cephesi açılacak, yüzlerce kilometrelik çatışma alanı harekete geçirilecektir. İran sınırından Akdeniz’e uzanan kuşak tamamlandığında, Türkiye için hazırlanan yeni harita devreye sokulacaktır.

Bugüne kadar gözümüzün önünde bir harita çalışması yapıldı. Bahaneler üretildi, o bahaneler kamuflaj olarak kullanıldı, terör örgütleri haritada belirlenen yerlere taşındı. DEAŞ’la mücadele diyerek gözlerimiz kör edildi, PKK o bölgelere taşındı. Bir terör koridoru, bir Türkiye’yi çevreleme hattı adım adım uygulandı.

Fırat Kalkanı ve sonrası: Türkiye’yi hep oyaladılar

Kuzey Irak sınırından Akdeniz kıyısına kadar olan her yerde uygulanan senaryoların tamamı Türkiye’yi oyalama, kandırma, oyuna getirme üzerine kurgulandı.

Ayn el Arab’da (Kobani) öyle bir oyun kurdular ki, Türkiye kamuoyunu bile bu oyuna kurban ettiler. AK Parti’ye yakın gazeteci ve yazarları bile bu senaryo, oyun için harekete geçirdiler, kullandılar, milletimizi kandırdılar.

Münbiç’te ABD bizzat Türkiye’ye taahhütlerde bulundu, sözler verdi, müttefikler arası anlaşmalar yapıldı. ABD hiçbirine uymadı, Türkiye’yi aptal konumuna düşürdü, Münbiç’i PKK’ya teslim etti. Harita adım adın Batı’ya, Akdeniz’e uzanıyordu. Diğer bölgeleri saymıyorum bile, onları konuşmadılar bile, doğrudan PKK’ya teslim ettiler.

Türkiye sadece Fırat Kalkanı ile bölgeye müdahale etti. O müdahale, Kıbrıs harekatından sonraki en kritik jeopolitik müdahaleydi. O savaşta görünüşte DEAŞ’la, arka planda ise PKK (PYD) ve ABD ile savaştık.

Nedense orada durduk, durdurulduk. Hareket edemez hale getirildik.

ABD İdlib’i vuracak, PKK’ya verecek, harita tamamlanacak

Şimdi oyunun son sahnesi oynanıyor. Türkiye, Rusya ve İran’ın anlaşmasıyla İdlib’de oluşturulan “çatışmasızlık bölgesi” ABD’nin açık hedefi haline geldi. Oraya müdahale etmeye hazırlanıyorlar. Neden?

Rakka’da ve diğer bölgelerde oynanan oyunun aynısı oynanıyor. Oralarda DEAŞ vardı, mazeret oydu, dünya böyle kandırılıyor, işgal bu görüntü altında sinsice ilerliyordu. Şimdi İdlib’de El Kaide var, Nusra var gerekçesini öne çıkardılar. Çünkü orada DEAŞ yok, bu gerekçe işe yaramıyor.

El Kaide gerekçesiyle İdlib’i vuracaklar, PKK’yı oraya taşıyacaklar ve haritanın son aşaması tamamlanacak. İran sınırından Akdeniz’e kadar PKK üzerinden bir koridor uygulanmış, tamamlanmış olacak.

Sonra; “Cerablus’tan, El Bab’dan çık” diyecekler

Hemen ardından da yeni bir senaryo ile Türkiye’ye “El Bab’dan, Cerablus’tan çık” diyecekler. Fırat Kalkanı ile oluşturduğumuz korunaklı alandan çıkarılacağız.

Eğer İdlib’de sergilenen alçakça senaryoyu boşa çıkaramazsak Fırat Kalkanı ile girdiğimiz bütün bölgeden çıkacağız. Buna direnme şansımız olmayacak.

PKK’yı Akdeniz kıyılarına kadar taşıyanlar, sadece terör koridoru oluşturmuş olmayacak, sadece Suriye’yi parçalamış olmayacaklar, hem Türkiye’nin güneyle bütün bağlarını rehin almış, kontrol altına almış olacak hem de coğrafyayı paramparça etmiş olacak. Aynı senaryo. Bölgemizde daha birçok bölge için emsal teşkil edecek, uygulanacak, yeni harita ve parçalama modeline dönüşecek.

Bu dehşet verici bir körlük olur..

 Ama işin Türkiye boyutu hepsinden vahimdir. Osmanlı’nın parçalanıp Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından sonraki en tehlikeli yıkım, parçalanma, kuşatma harekatıyla karşı karşıyayız.

Bunu anlamayan coğrafyayı da, bölge genelindeki güç mücadelesini de, hemen bütün ülkeler için oluşturulan yeni harita taslaklarını da anlamıyor, görmüyor demektir. Bugüne ve geleceğe dair hiçbir öngörüsü yok demektir. Bu dehşet verici bir körlük olur. Bu, iki yıl sonraki felaketi görememek olur.

Ancak benim farklı bir endişem var. Suriye savaşı boyunca o bölgede hareket edemememizin nedeni, sınır boyunca konumlanan FETÖ’cü askerler, komutanlardı. Onlar ABD ile birlikte hareket ederek Türkiye’yi çaresiz bıraktı, hareket edemez hale getirdi. Bu gerçeği 15 Temmuz sonrası anladık.

FETÖ’nün yerine kimler ikame edildi, Türkiye’yi kim oyalıyor?

Tuhaf biçimde bugün de benzer bir oyalama olduğuna dair güçlü bir kanaatim var. ABD ile çalışan, PKK/PYD ile gizli, dolaylı ortaklığı olan çevrelerin Türkiye’yi oyaladığına, ABD ve PKK’ya zaman kazandırdığına dair güçlü şüphelerim var. Çünkü ABD’nin bu konudaki en etkili politikasının Türkiye’yi oyalamaya dönük olduğu ortada.

Acaba FETÖ’cü çevrelerin yerine kimler ikame edildi? Bu yönde bir lobi, kripto PYD çevreleri var mı, kimler bunlar? Bölgedeki her projenin Türkiye içinde bir ayağı mutlaka vardır, sakın bu unutulmasın!

Adım adım çevreleniyoruz

Neden bu kadar endişeliyiz?

Çünkü mesele bir terör meselesi değil. Mesele sadece “Suriye’de kim daha etkin olacak” meselesi de değil. Çok daha derin, Türkiye’yi de içine alan bir vahamet söz konusu.

Adım adım çevreleniyoruz. O koridor tamamlandığında Türkiye’nin Arap/İslam dünyasıyla hiçbir bağı, bağlantı noktası kalmayacak. Güney sınırlarımız tamamen kapatılacak, ileride“Türkiye cephesi” açmak için yüzlerce kilometrelik cephe hattı kurulmuş olacak.

Yalnız ülke, rehin ülke!

Araplarla bağı kalmayan, koridor veya söz konusu harita yüzünden Kürtlerle sonsuz savaşlara sürüklenecek olan Türkiye, bir sonraki adımda İran’la da anlaşmazlıklara sürüklendiğinde bütün bölgeden yalıtılmış olacak.

İşte o zaman ABD’nin, Avrupa’nın elinde rehin bir ülkeden başka geriye hiçbir şey kalmaz. Türkiye’nin parçalanması senaryosu bu şekilde başlatılmış olacak. Tamamen yalnızlaştırıldıktan sonra. En azından düşünce bu, hesap bu.

Sevr’in yıldönümünde bir kez daha düşünelim

Tarih; küçük ihmaller, basiretsizlikler, tembellikler yüzünden milletlerin yüzyılları kaybetmesinin örnekleriyle doludur. Oysa bizim siyasi tarih okumamız böyle değildir. Hangi adımın nereye ulaşacağını, hangi müdahalenin Türkiye’nin geleceğini nasıl etkileyeceğini, bölgenin güç haritasını nasıl şekillendireceğini bilen bir milletiz.

Bugün de bunu görüyoruz, kavrıyoruz, anlıyoruz. Sadece, ama sadece içeriden ve dışarıdan engellemelere, oyalamalara, bizi hareketsiz bırakmak için önümüze konan tuzak gerekçe ve önerilere karşı dikkatli olmamız, tehlikenin ne kadar büyük olduğunu bunlara bakarak anlamamız gerekiyor.

Bunu yapamazsak, ihmal edersek, tedirginliğe kapılırsak, ülkemizin de, milletimizin de geleceğinin rehin alınmasına bir imza da biz atmış olacağız. Bu hafta Sevr’in, o parçalanma, imha haritasının, anlaşmasının yıldönümüydü. Hiç değilse bunun hatırına güneyimizde olanları Birinci Dünya Savaşı ve sonrasında  yaşadıklarımızla birlikte okuma fırsatı bulalım.

Yarın o savaş Anadolu’nun içlerine taşınacak, inanın!

ABD’nin İdlib senaryosu gerçekleştiğinde yapacak çok şey kalmayacak. Harita da, koridor da tamamlanmış, olacak. İşte o andan itibaren haritanın Türkiye ayağı için harekete geçilecek. Bugün  “aman savaş olmasın” gerekçemiz yarın o savaşı Anadolu içlerine taşımanın zeminini oluşturacak. Bugün sınır ötesinde yapmadıklarımızı yarın ülkemizin içlerinde yapmak zorunda kalacağız.

İdlib senaryosu tamamlandığında hem içerideki siyasi dalgalanmalar, hem güneyimizdeki hareketliliklerin tamamı Türkiye’nin yeni haritasını gerçeğe dönüştürme amacına yönelik dizayn edilecektir.

Büyük hedef Türkiye çünkü..

Selçuklu ’dan bu yana devam eden yüzlerce yıllık siyasi tarihimizi, yüz yıldır yakın coğrafyada yaşadıklarımızı, son otuz yıldır Irak ve Suriye’de yaşananları birlikte düşünen herkes, asıl cephenin Türkiye olduğunu, yeni harita çalışmalarına müdahalenin tarihsel bir sorumluluk olduğunu, bu ülkenin ve milletin geleceğiyle birebir bağlantılı olduğunu görecektir.

Eğer bugün bir şeyler yapmazsak, yarın dizlerimizi döveceğiz.

Yenişafak

İBRAHİM KARAGÜL

11 Ağustos 2017

 


Sosyal Medya'da Paylaş :

Yorum Yapabilirsiniz

Benzer Haberler

Yeni Konut Kampanyası Yolda Faiz 0.98 olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı konut stoklarındaki büyümeyi düşürmek adına Yeni bir konut projesini devreye alacak bayra

Devamı
Türk Mukavemet Teşkilatı TMT Kuzey Kıbrıs Türk Gizli servisi

1 Nisan 1955'te faaliyete geçen ve Türklere saldırmaya başlayan, Türk köylerini yakıp yıkan, EOKA tedhiş örgütüne karşı, Türk halkının savunmasını y

Devamı
Kızıl Elma Nedir - Kızıl Elma Ne Anlama Geliyor - Kızıl Elma Ülküsü

Kızıl Elma Nedir - Kızıl Elma Ne Anlama Geliyor - Kızıl Elma ÜlküsüOğuz Türkleri ve Türk Milliyetçiliğinin en önemli sembollerinden olan Kızıl elma ül

Devamı
Konut Piyasaları ve Konutta Durgunluk Konut Fiyatlar Düşüyor

Konut Piyasaları ve Konutta Durgunluk Konut Fiyatlar Düşüyor2016'nın kasım ayından Hatta Ekim ayından bu yana piyasada bir sıkıntı bir durgunluk yaşan

Devamı
 CIA den fetva

 CIA den fetva Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Barzani en yakınlarını yanına çağırıyor. Başlıyor anlatmaya; "ABD tarafından kandırıldık... Oyuna ge

Devamı
Cadılar bayramının aslı ve nereden çıktığı ile ilgili bilgi

Cadılar bayramının aslı ve nereden çıktığı ile ilgili bilgi Cadılar Bayramının AnlamıKutluyoruz aman ne olduğunu bile bilmiyoruz. Çok önemliydi bizde

Devamı
Eylül Ayı Emlak Satışları Arttı ve Yabancıya konut satışları

Eylül Ayı Emlak Satışları Arttı ve Yabancıya konut satışlarıEylül ayında konut satışları yaklaşık %30 arttı Bu geçen aylara göre çok iyi bir rakam onu

Devamı
Türkiye Yeni Helikopter Projesi Atak 2 Geliyor

Türkiye Yeni Helikopter Projesi Atak 2 Geliyor Savunma sanayi müsteşarı İsmail Demir müjdeyi böyle verdim Türkiye'nin milli gururu %100 yerli imk

Devamı
Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi Döveceğiz

Acil Müdahale şart : Yoksa o Gün Dizlerimizi DöveceğizSuriye’nin kuzeyinde oluşturulan terör koridoru, Türkiye’yi imha planıdır. Tamamlanır

Devamı
BU Daha  Başlangıç  Savaşlar Para İçindir

Tarihteki savaşlar a bakınca PARA için yapıldığını hemen görürsünüz. Başka motivasyonlar olsa da SAVAŞLAR PARA&

Devamı
Tamamen yerli üretim olan milli silahlarımız

Tamamen yerli üretim olan milli silahlarımız1- SOM FüzesiPil bataryasına kadar tamamını TÜBİTAK tarafından geliştirilen SOM füzesinin menzili 200 kil

Devamı
Amerikanın Yeni Oyunu-Kafalar Karışık Neler Oluyor

Amerikanın Yeni Oyunu-Kafalar Karışık Neler Oluyor Kuzey Kore nükleer silah denemesi yaptı... Aman Allah'ım, korkunç... Dünyanın nefesi tu

Devamı
Kadın Girişimciye hibe kredi iş kurana mevcut işine kredi

Kırsal alanda yeni bir iş kurana ya da mevcut işini geliştirene devlet hibeYatırımın Yarısını Devlet Karşılıyor. Kırsal alanda yeni bir iş kurana ya

Devamı
Bankalardan Satılık Ev ,Daire, Yazlık, Tarla, Arsa ve İşyeri

Bankalardan Satılık Ev ,Daire, Yazlık, Tarla, Arsa ve İşyerleri  Banka borcunu ödemekte zorlanan kişilerin krediyle aldığı yüzlerce konut, villa

Devamı
Ajanların Cirit Attığı Güzel Ülkem Türkiye

Rambo papaz  Türkiye'de de ABD'de de derin gündem İZMİR 'deki DİRİLİŞ KİLİSESİ PASTÖRÜ Andrew Craig Brunson Trump, pa

Devamı
Kim Kimin Ajanı , Yeni Arap Lawrence Piyasalarda

Kim Kimin Ajanı , Yeni Arap Lawrence Piyasalarda  Bugün size dünya piyasalarını anlatacağım. Adam BBC'ye demeç vermişti. "El Kaide kurucusu İngiliz

Devamı
Pentagon demek İsrail Demektir. İsrailin kölesi Abd

Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın Çin'e giderken söylediği, "Trump'la yapacağım görüşme virgül değil  nokta olacaktır" söz

Devamı
Konut kredisi Almak , Konut Kredisi Alma Şartları

Konut kredisi Almak , Konut Kredisi Alma ŞartlarıEylül 2016 da BDDK’nın yaptığı yeni düzenleme ile birlikte, uzun vadeli kredi sınıfına giren k

Devamı
Türkiye Operasyon Yapacak Bundan Sonra

Türkiye Operasyon Yapacak Bundan Sonra Türkiye’nin küresel dengelerdeki gücü şu geleneklere dayanır: 1- Türkiye asla blöf yapmaz, 2- Beka sorunu

Devamı
Bora Füze Sistemi ve Bora Füzesinin Özellikleri

                     Bora Füze Sistemi ve Bora Füzesinin Özellikleri   Türkiye'nin uzun me

Devamı
IDEF2017 Silah Fuarı  silah ambargosundan El-Bab’a

IDEF2017 Silah Fuarı silah ambargosundan El-Bab’aÇocuktuk, büyüklerimizin konuşmalarından büyük bir belanın içinden geçmekte olduğumuzu anlıyorduk. S

Devamı
Askeri Yürüyüş Asistanı Projesi ASYA

Askeri Yürüyüş Asistanı Projesi ASYA Aselsan tarafından geliştirilen Asya ülkemizin savunma ve sivil alanda çalışmalarında giyilebilir teknolojil

Devamı
KUT ZAFERİ , Kut'ül Ammare , İngilizlerin en büyük yenilgisi

KUT ZAFERİ , Kut'ül Ammare , İngilizlerin en büyük yenilgisiGeçen hafta, Osmanlı Bayrağı'na Balkanlar'da 'haç' koyduran' işbi

Devamı
Arap Baharının nedenleri sizce nedir.?

Arap Baharının nedenleri sizce nedir.?Batı Arapları ve Müslümanları Çok mu Seviyor .? Niye Afrika daki Değil de Akdenize  kıyısı olan yerlerde

Devamı
Milli Enerji Bağımsız Türkiye Projesi

Milli Enerji Bağımsız Türkiye Projesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin gelecek dönemde hem Karadeniz hem de Akdeniz'de pe

Devamı
Türkiye Satranç Tahtasında Hangi Taş Sizce

Geçen gün katıldığım bir konferansta izleyicilerden çok ilginç bir soru geldi. Orta Doğu satranç  tahtasında Türkiye sizce at mıdır kale midir yoksa

Devamı
ABD KORKULU RÜYASI SON YAKLAŞIYOR ÇİN GELİYOR

ABD KORKULU RÜYASI SON YAKLAŞIYOR ÇİN GELİYOR ÖYLE olayların içinden geçiyoruz ki anlamak ve açık açık anlatmak hiç kolay değil. Matruşka

Devamı
Neden Erdoğan a Ölüm , Erdoğan a suikast Çağrısı Yapılıyor

İstihbarat örgütleri, küresel sermaye ve medya şeytan üçgenindeki muazzam işbirliği dünyayı istediği yere sürüklüyor. Trilyon dolarla oynaya

Devamı
Almanya Türkiye Savaşı , Almanya Neden Bu Kadar Düşman.?

Türkiye özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bambaşka bir yola girdi. Gittiği yol zaten yol değildi. Kendimizi bildiğimizden beri&nb

Devamı
Avrupa Birliğine  Hadi sizde Demenin Tam Zamanı

 Alman gazetesi Die Welt, önümüzdeki cumartesi günü Malta’da yapılacak olan Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları toplantısında Türkiye ile görüşm

Devamı
Milli İnsansız Hava Araçları İHA lar  Artık Bomba Atabiliyor

Yerli seri üretim, silahlı İHA'lar Kasım'da TSK'nın bünyesine katılıyorMilli imkanlarla üretilen yüzde 100 yerli insansız hava aracı (İHA) olarak nit

Devamı
Terör Üçgeni Türkiye Tam Ortasında

 Amerikalı dostumun anlattıklarını paylaşmaya devam edelim. Çünkü "BANA KALSIN!" diyemeyeceğim kısımları var.Fazlasıyla hem de. Tabii bu a

Devamı
Yeni Ve Milli Bir Gemi TSK Teslim Ediliyor Amfibi Gemi Bayraktar

Milli Gemi Projeleri Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Yeni Bir Gemi Amfibi Gemi Bayraktar  Törenle Teslim Edilecek.Savunma Sanayii Müsteşarlı

Devamı
Atatürk Tek Adam Değilmiydi

Atatürk Tek Adam Değilmiydi Türkiyede Referandumda, şunun şurasında iki gün kaldı...Haftalardır devam eden tartışmalar sırasında sadece politik

Devamı
Büyük Ortadoğu Projesi Hakkında , BOP nedir

Büyük Ortadoğu Projesi Hakkında , BOP nedir  2002 yılında dört bir yandan kuşatılmış ve iktidar alanının çok az bir kısmı kendisine bırakılm

Devamı
Enerji Paylaşım Savaşları

Enerji Paylaşım SavaşlarıABD Başkanı Trump, giderek kulvar farkını ortaya koyuyor. Seçildikten hemen sonra FED BAŞKANI Yellen için "A

Devamı
Milli Olmak Malkoçoğlu mu Rambo mu

Milli Olmak Malkoçoğlu mu Rambo mu Ülkemizdeki yabancı hayranlığını anlamakta büyük sıkıntı çekiyorum. Bizi ikinci sınıf göstermeye çalışan bazı

Devamı
Suriye Dünya Savaşına Dönüşüyor. ABD - RUSYA Ortadoğu Kapışması

Suriye savaşı bir tür dünya savaşına dönüşür mü? Ortadoğu'nun düğüm noktası olan bu ülke, küresel ölçekte bir kamplaşmaya, cepheleşmeye, bir

Devamı
Milli Projelerde %100 Milli Olmalıyız  Füze Çeliği

Suriye’deki Esed rejiminin kimyasal silah kullanmasını kendi güvenliğine karşı bir tehdit olarak gördüğünü ilan eden Amerika Birleşik Devletleri, bu

Devamı
Hürkuş Uçuş Denemesi , Milli Uçak projesi

Denemenin Çok ötesinde Milli Projeler , Milli Silahlar Hürkuş -C nin Konya’da yeni nesil uzun menzilli tanksavar atış denemelerini seyredince aklıma o

Devamı
 Ülkelerin Milletvekili Maaşları ve Olanakları

 Ülkelerin Milletvekili Maaşları ve Olanakları Hangi ülke milletvekili olmak istersiniz.? Milletvekilleri ne kadar para alıyor  1. 

Devamı
Türkiye S 400 Neden Alıyor  Neden S 400 Rusya Veriyor

Türkiye S 400 Neden Alıyor  Neden S 400 Rusya Veriyor  Koral Sistemi  Türkiye ve Rusya  S-400 hava savunma füzeleri için ortak ge

Devamı
Disleksi Nedir, Disleksili Çocuklar Neler Yapmalı, Nasıl Davranmalı

Disleksi Nedir, Disleksili Çocuklar Neler Yapmalı, Nasıl DavranmalıGörüyoruz ki bu insanlar olmasa biz hala orta çağda yaşardık dünyaya farklı pence

Devamı
Hocalı Katliamı Gizlenen Gerçekler, Ermeni katliamı

Hocalı Katliamı Gizlenen Gerçekler, Ermeni katliamıİlk önce durumu özetleyelim dünden bu güne Ermeniler 1915 olaylarını dünyaya biz soykırıma uğrad

Devamı
Ülkemizde en sakin 10 yeri

Ülkemizde en sakin 10 yerTürkiye, her karışıyla huzur dolu bir ülke... Yemyeşil Karadeniz'i, masmavi Ege'si, sıcacık deniziyle Akdeniz'i, şehir kült

Devamı
 Heyecanla beklenen yeni kimlik kartlarının dağıtımına başlandı.

 Heyecanla beklenen yeni kimlik kartlarının dağıtımına başlandı.Yeni kimlik kartı için başvuranların sayısı bir ayda 2 milyonu buldu. İçişleri

Devamı
Astsubay Ömer halisdemiri Şehit Edenler Mahkeme Karşısında

FETÖ' nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Astsubay Ömer Halisdemir'in de şehit edildiği Gölbaşı'nda bulunan Özel Kuvvetler Komuta

Devamı
Devlet Bekçi Kadrosunu Açıyor

Devlet Bekçi Kadrosunu Açıyor 700 bekçi için başvuru süresinin 25 Şubat'ta sona erecek 700 alım için şu ana kadar başvuru sayısı 2 bini kişiyi geçti.

Devamı
Öğrenci şehirleri belli oldu. Dünyada sıralamada türkiyeden iki şehir var

İngiltere merkezli yüksek öğretim derecelendirme kuruluşu  Dünyanın En İyi yüz  Öğrenci Şehirleri 2017 sıralamasını açıkladı. İşte Dünya'nın en iyi 20

Devamı
Emlak Talep Formu
hazır emlak sitesi
Paylaş